16 Јануари, 2018
0.3660
    KMB 3051.4    0.8%     OKTA 3105    -2.26%     RMDEN16 94.1    0.48%     RZUS 103    0%     STB 930    0%

(ВИДЕО) КАЛИФОРНИЈА: Најмалку пет луѓе убиени, се пукало и кај училиште

Објавено во: Свет 14 Ноември, 2017

Најмалку пет лица загинаа во пукотници на разни локации во округот Техама, во сојузната американска држава Калифорнија. Пукотници имало и во близина на едно основно училиште, каде што се повредени најмалку две деца. Училиштето е евакуирано. 

Полицијата го уби напаѓачот.  Според првичните информации на полицијата, причината за пукањето е поврзана со семејно насилство.

Заменик-шерифот Фил Џонсон рекол дека полицијата спроведува истрага на пет локации, без да соопшти повеќе детали.

Техама се наоѓа на 184 километри северно од Сакраменто, главниот град на Калифорнија.


Можеби ќе ве интересира

Расизмот на Трамп извади на „Тајмс сквер“ стотици протестанти

Расизмот на Трамп извади на „Тајмс сквер“ стотици протестанти

Нимиц: Со години не сум дал нови идеи, сега има позитивен моментум

Нимиц: Со години не сум дал нови идеи, сега има позитивен моментум

(ВИДЕО) СЕ ПОЈАВИ СНИМКА ОД КИДНАПИРАНИТЕ ДЕВОЈЧИЊА ОД БОКО ХАРАМ: Каква порака имаат?

(ВИДЕО) СЕ ПОЈАВИ СНИМКА ОД КИДНАПИРАНИТЕ ДЕВОЈЧИЊА ОД БОКО ХАРАМ: Каква порака имаат?

(ФОТО+ВИДЕО) ПАНИКА: Еве како изгледаше лажната тревога на Хаваи

(ФОТО+ВИДЕО) ПАНИКА: Еве како изгледаше лажната тревога на Хаваи

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Десетици милиони луѓе ќе бидат погодени од поплави

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Десетици милиони луѓе ќе бидат погодени од поплави

Лавров: САД реши Македонија да влезе во НАТО, секој договор со Грција ќе го поддржиме

Лавров: САД реши Македонија да влезе во НАТО, секој договор со Грција ќе го поддржиме

(ВИДЕО) НЕСРЕЌА ВО ИНДОНЕЗИЈА: Се урнал меѓукат на зградата на берзата, 28 повредени

(ВИДЕО) НЕСРЕЌА ВО ИНДОНЕЗИЈА: Се урнал меѓукат на зградата на берзата, 28 повредени

Кинезите ќе се офајдат: Европска модна компанија оди во нивни раце?

Кинезите ќе се офајдат: Европска модна компанија оди во нивни раце?

Blue Monday - Најдепресивниот понеделник во годината

Blue Monday - Најдепресивниот понеделник во годината