24 Јануари, 2018
0.5543
    ALK 7791.42    1.09%     FERS 56000    0%     GRNT 830    0%     KMB 3094.21    0.45%     MPOL 255    -9.65%     MPT 28001.2    -2.96%     MTUR 4282    2.98%     OKTA 3420    6.88%     PPIV 37500    0%     RMDEN16 94.5    0%     SBT 2100.85    1%     STIL 150    0.14%     TNB 13299.93    0.54%     TTK 998.57    2.55%     ZILU 212    6%     ZPKO 2706.43    0.24%

(ВИДЕО) Милијардерката во кал до колена: Уништена луксузната куќа на познатата Опра Винфри

Објавено во: Свет 10 Јануари, 2018

Aмериканската водителка Опра Винфри овие денови е во центарот на вниманието поради својот говор кој многумина го протолкуваа како најава за кандидатура за претседател на САД.

Меѓутоа, популарната водителка ја погоди катастрофа, односно природни непогоди со кои Калифорнија моментално се бори.

Најмалку 13 лица загинаа во јужна Калифорнија, која ја погоди зимска бура донесувајќи рекордни количини дожд во таа американска држава, што предизвика поплави и покренаа лизгања на земјиште.

Како се наведува 163 лица се повредени и префрлени во болница, а четворица се во критична состојба.

„Повторно се молиме за нашата заедница во Санта Барбара“, напиша Опра во вторникот и сподели фотографија од својот двор кој е прекриен со кал, како и хеликоптери кои ги спасуваат луѓето од погодените подрачја.

Опра објави и видео на кое се гледа како во чизми шета низ калта и констатира дека куќата зад неа исчезнала.

Ова е втора катастрофа која ја погоди за кратко време Калифорнија. Таа во текот на минатиот месец се бореше со страшни пожари кои речиси ја уништија вегатацијата.


Можеби ќе ве интересира

Елитата и покрај силниот снег се собра во Давос

Елитата и покрај силниот снег се собра во Давос

ТУРЦИТЕ ГРАНАТИРААТ: Раселени 5000 луѓе во Африн

ТУРЦИТЕ ГРАНАТИРААТ: Раселени 5000 луѓе во Африн

(ВИДЕО) ЛАВИНА УБИ ВОЈНИК: Канонада од камења повреди повеќе луѓе

(ВИДЕО) ЛАВИНА УБИ ВОЈНИК: Канонада од камења повреди повеќе луѓе

Украден камион со 34.000 литри хемикалии за производство на експлозиви

Украден камион со 34.000 литри хемикалии за производство на експлозиви

Путин има „златен ген“ - од каде ова влече корени објаснија научниците

Путин има „златен ген“ - од каде ова влече корени објаснија научниците

Средношколец уби соученик - го избол со остар предмет

Средношколец уби соученик - го избол со остар предмет

Париз е поплавен - се излеа Сена

Париз е поплавен - се излеа Сена

(ФОТО) ЕЛИТАТА ПРИСТИГНУВА: Вака изгледа Давос каде се собираат светските лидери

(ФОТО) ЕЛИТАТА ПРИСТИГНУВА: Вака изгледа Давос каде се собираат светските лидери

(ВИДЕО) Ги погоди земјотрес од 8.2 степени, сега ги чека цунами

(ВИДЕО) Ги погоди земјотрес од 8.2 степени, сега ги чека цунами