21 Февруари, 2018
0.4558
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

(ВИДЕО) Објавена уште една снимка од местото каде падна рускиот авион

Објавено во: Свет 12 Февруари, 2018

Рускиот Истражен комитет објави видеоснимка од местото на несреќата, каде авионот се урна во близина на Москва. 

Видеото го прикажува снежниот пејзаж по кој се расфрлани делови од паднатиот авион. Може да се видат и камионите на спасувачките тимови што работат на локацијата.

Сите 65 патници и екипажот загинаа при уривањето на авионот на „Саратов Ерлајнс“ на московскиот аеродром. Надлежните ја пронашле црната кутија и ги испитуваат причините за несреќата. Претседателот Владимир Путин ја одложи посетата на Сочи и ја презакажа средбата со палестинскиот лидер за во Москва. 

Путин им изрази сочуство на семејствата на загинатите и нареди формирање комисија која ќе ја води истрагата за несреќата.


Можеби ќе ве интересира

Убиените руси во Сирија не биле припадници на руската војска

Убиените руси во Сирија не биле припадници на руската војска

(ВИДЕО) БИБЛИСКО НЕВРЕМЕ: Паѓаше град со големина на тениска топка

(ВИДЕО) БИБЛИСКО НЕВРЕМЕ: Паѓаше град со големина на тениска топка

Јапонец добил старателство над 13 деца

Јапонец добил старателство над 13 деца

Нападната и навредувана муслиманка која носела бурка

Нападната и навредувана муслиманка која носела бурка

(ВИДЕО) АМЕРИКАНЦИ ГО УНИШТУВААТ ОРУЖЈЕТО: Видеа се шират на Фејсбук

(ВИДЕО) АМЕРИКАНЦИ ГО УНИШТУВААТ ОРУЖЈЕТО: Видеа се шират на Фејсбук

Трагедијата на Флорида иницијална каписла за поголема контрола за оружје, Трамп со поддршка за контрола

Трагедијата на Флорида иницијална каписла за поголема контрола за оружје, Трамп со поддршка за контрола

(ВИДЕО) ПОПЛАВИТЕ СТИГНАА: Луѓето се евакуираат поради налетот на Гита

(ВИДЕО) ПОПЛАВИТЕ СТИГНАА: Луѓето се евакуираат поради налетот на Гита

СЗО: Алармантна е бројката на заболени од морбили

СЗО: Алармантна е бројката на заболени од морбили

(ВИДЕО) ПАНИКА ВО СУМАТРА: Се разбуди опасен вулкан по четири века

(ВИДЕО) ПАНИКА ВО СУМАТРА: Се разбуди опасен вулкан по четири века