24 Јуни, 2017
0.3301

(ВИДЕО) ОБЛАЦИ ОД ЧАД НАД КАРПОШ: Горат бараки во близина на ГУЦ

Објавено во: Македонија 21 Април, 2017

Пожар беснее во скопски Карпош во близина на ГУЦ.

Според пишувањата на медиумите горат бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања во скопската населба Карпош.


Пожарникарните екипи се борат да ја изгаснат огнената стихија, а засега не е позната причината како настанал пожарот.

Повеќе информации во текот на денот.

Можеби ќе ве интересира

Министрите и синдикатите со разговори за минималната плата од 12.000 денари

Министрите и синдикатите со разговори за минималната плата од 12.000 денари

Се запали ограда пред хотелот Александар Палас

Се запали ограда пред хотелот Александар Палас

Средба на Иванов со Бренде - Македонија што побрзо да ги почне преговорите со ЕУ

Средба на Иванов со Бренде - Македонија што побрзо да ги почне преговорите со ЕУ

ВМРО-ДПМНЕ: Ако нема Суперкуп во Скопје виновна ќе биде новата влада

ВМРО-ДПМНЕ: Ако нема Суперкуп во Скопје виновна ќе биде новата влада

Роберт Поповски: Ќе ставиме крај на пропагандата во медиумите со сериозни реформи

Роберт Поповски: Ќе ставиме крај на пропагандата во медиумите со сериозни реформи

Прибе држи лекции во Охрид, па ќе ги проверува реформите на Владата

Прибе држи лекции во Охрид, па ќе ги проверува реформите на Владата

Хан: Реформите мора да се направат за да се подобрат животите на луѓето

Хан: Реформите мора да се направат за да се подобрат животите на луѓето

Заев: Вие граѓаните сте креативната сила на Владата

Заев: Вие граѓаните сте креативната сила на Владата

Спасовски тврди дека во МВР има голема задолженост и се трошело непродуктивно

Спасовски тврди дека во МВР има голема задолженост и се трошело непродуктивно