24 Септември, 2017
0.4509
    ALK 7297.6    -0.03%     GRNT 870    -0.99%     KMB 2883.3    -1.59%     KPSS 485    -2.81%     KVAS 10670    -3%     MPT 30201    -2.58%     MTUR 4700    2.17%     OKTA 3300    10%     PKB 14500    0.07%     RZUS 120    -1.64%     SBT 2219.26    -0.89%     STB 938.54    -1.78%     STIL 134    3.08%     TEL 279    -0.49%     TNB 13300    0.4%     TPLF 1601    -0.32%     TTK 776    -3%

(ВИДЕО) Пожарот во делчевско почнал од фурна за леб-изгореа домови, шума и пасишта

Објавено во: Македонија 13 Септември, 2017

Се уште тлее пожарот над општина Делчево кој вчера ги зафати селата Драмче, Киселица и Селник.


Огромна штета предизвика пожарот кој според надлежните од Дирекцијата за заштита и спасување започнал од куќа во Стамболиското маало од фурна за леб а силниот ветер и сува трева го прошириле  кон блиската борова шума од каде зафаќа голема површина во двете делчевски села Драмче и Селник. 


Во гаснење на пожарот морале да интервенираат и авионите на Дирекцијата за заштита и спасување а имало моменти каде поради непристапност на теренот беше оневозможено функционирање на механизираните екипи.

Пожарот се уште гори, не се знае точно колкава површина е опожарена а во гаснењето на пожарот кое продолжи утрово покрај ТППЕ Делчево и М.Каменица, екипи на ЈПШС Голак Делчево, ЈПКД Брегалница се вклучени и граѓани доброволци.Можеби ќе ве интересира

НА ПОЛНОЌ ПОЧНУВА КАМПАЊАТА: Учествуваат 19 политички партии и коалиции, но и неколку листи на независни кандидати

НА ПОЛНОЌ ПОЧНУВА КАМПАЊАТА: Учествуваат 19 политички партии и коалиции, но и неколку листи на независни кандидати

(ВИДЕО) Гербнерих: Луѓето кои сториле тешки кривични дела мора да бидат казнети

(ВИДЕО) Гербнерих: Луѓето кои сториле тешки кривични дела мора да бидат казнети

За што разговарале Заев и Коѕиас во Њујорк?

За што разговарале Заев и Коѕиас во Њујорк?

ВО ЌЕЛИЈАТА НА ИГОР ЈУГ НЕМАЛО МОБИЛЕН: Kој ги напиша заканите за Груевски?

ВО ЌЕЛИЈАТА НА ИГОР ЈУГ НЕМАЛО МОБИЛЕН: Kој ги напиша заканите за Груевски?

Манчевски гледа иднина во обновливи извори на енергија

Манчевски гледа иднина во обновливи извори на енергија

Потпишан Кодексот за фер избори, што порачаа Трајановски и Шилегов?

Потпишан Кодексот за фер избори, што порачаа Трајановски и Шилегов?

Владата на Груевски трошела десетици милиони евра за пропаганда во медиуми

Владата на Груевски трошела десетици милиони евра за пропаганда во медиуми

Галерија: МПЦ го прогласи Архимандтритот Јоанакиј Ракотински за светец

Галерија: МПЦ го прогласи Архимандтритот Јоанакиј Ракотински за светец

Алијансата за Албанците во Гостивар ќе ги претстави адутите за изборите

Алијансата за Албанците во Гостивар ќе ги претстави адутите за изборите