21 Ноември, 2017
0.4807
    ADIN 540    -1.82%     ALK 7350    -0.51%     BESK 10300    0%     CEVI 912    0%     FERS 57750    -2.94%     GRNT 801    -2.95%     KJUBI 1400    -2.78%     KMB 2700    0%     LOTO 600    0%     MPT 26900    -0.37%     MTUR 4224    3%     OHB 4851.54    -0.17%     REPL 54800    0.37%     RMDEN11 96    -0.62%     RMDEN13 96.4    1.47%     RMDEN15 95    0.05%     STBP 600    -0.17%     TETE 1938    4.76%     TNB 13500    -0.01%     TTK 816    0.38%     UNI 1905    0%     ZPKO 2600    -2%

Видео: Прв трејлер за серијата Македонија

Објавено во: Мои пари 12 Ноември, 2017

ЈАДРАН ФИЛМ доел, со гордост Ви го претставува  trailer-от на играната серија МАКЕДОНИЈА која е специфична љубовна приказна, каде главен актер е американски продуцент  кој доаѓа во Македонија  за да прави серија за МАКЕДОНИЈА  и при тоа се бори со своите дилеми, влијанија и препораки од разни страни како серијата би можела, требала и смее да изгледа ... Неколку пати после неколку тешки удари на проектот, скршен за кратко решава да се откаже, но сепак на крај ја завршува серијата...

Изработка на квалитетен и добар, а пред се и гледан производ кој ќе има гледачи во целиот свет е задача која воопшто не е лесна ниту едноставна. За тоа говорат и бранувањата околу овој проект, коишто за жал стануваат дел од дејствието на играната серија МАКЕДОНИЈА. Во оваа прилика, во името на целата екипа, изразуваме благодарност за огромната поддршка што ја добивме од јавноста, како и од сите сегменти на македонското општество, токму од оние кои се дел од дејствието и дел од екипата на серијата.Објавувањето на trailerot е првиот чекор кој го правиме во презентација на играната серија МАКЕДОНИЈА пред јавноста, и во транспарентен процес ги надминеме сите предизвици со кои се соочивме и се соочуваме за време на подготовките и снимањето на првата сезона од серијата. Работејќи со силна верба и висока цел, ние ја снимивме првата сезона од серијата која ги промовира темелните човекови вредности Гледајќи го trailer-от, МАКЕДОНИЈА ќе видите дека тоа е љубовна приказна која во себе носи благородна порака на љубов и надеж! Серијата на која се  работеше скоро две години веќе е дистрибуирана на голем број светски пазари и ќе биде гледана низ целиот свет. За нас и за МАКЕДОНИЈА најважен дел на Светот е МАКЕДОНИЈА и гледачите во МАКЕДОНИЈА, велат од Јадран филм.

- Серијата ќе ја завршиме и јавно ќе ги презентираме сите информации со единствена цел институциите на системот и целата македонска јавност да бидат точно информирани. Нашата професионална работа е јавна, „res publica“, позади која стои нашата компанија со 71 годишна традиција, компанија која продуцирала повеќе од 200 филмови, како и најсложени и најуспешни серии за светскиот пазар. Така ќе биде и овојпат со проектот МАКЕДОНИЈА, тврди продукцијата.


Комерцијален текст

Можеби ќе ве интересира

Кампањата Јас внимавам порачува: За поголема безбедност на децата користете соодветно седиште во автомобилот

Кампањата Јас внимавам порачува: За поголема безбедност на децата користете соодветно седиште во автомобилот

DAMconf на Clickattack - pегионална дигитална конференција за која сите зборуваат

DAMconf на Clickattack - pегионална дигитална конференција за која сите зборуваат

ПериМак- Надеж за најмалите пациенти во Македонија

ПериМак- Надеж за најмалите пациенти во Македонија

Интервју со Џиjан Емин-Џин на звукот во Македонија: Се уште сум на прва борбена линија

Интервју со Џиjан Емин-Џин на звукот во Македонија: Се уште сум на прва борбена линија

ТЕСТОСТЕРОНОТ Е ВИНОВНИК ЗА ОПАЃАЊЕТО НА КОСАТА ?

ТЕСТОСТЕРОНОТ Е ВИНОВНИК ЗА ОПАЃАЊЕТО НА КОСАТА ?

Ford Kuga трето најпродавано Ford возило во Европа

Ford Kuga трето најпродавано Ford возило во Европа

Бимилк го одбележа Светскиот ден на детето со едукативна работилница во СОС Детско село

Бимилк го одбележа Светскиот ден на детето со едукативна работилница во СОС Детско село

Пенти Манија се случува во градот – промотивна акција на вашите омилени хулахопки

Пенти Манија се случува во градот – промотивна акција на вашите омилени хулахопки

Со припејд наградна игра на Македонски Телеком до автомобил Volkswagen UP

Со припејд наградна игра на Македонски Телеком до автомобил Volkswagen UP