21 Февруари, 2018
0.7643

(ВИДЕО) СЕ ПОЈАВИ СТРАОТНА СНИМКА ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИРАН: Овој потрес однесе жртви

Објавено во: Свет 13 Ноември, 2017

Земјотрес со јачина од 7, 3 степени според Рихтеровата скала денеска е почувствуван во неколку ирански провинции.

Досега во земјотресот загинаа повеќе од 400 луѓе, а над 7.000 се повредени. Oсум села претрпеа штети, а многу домаќинства се без струја. 

На интернет објавено е и видео од моментот на потресот. 


Можеби ќе ве интересира

Италија стравува од руско мешање на изборите

Италија стравува од руско мешање на изборите

Осумгодишно дете шверцувано во куфер

Осумгодишно дете шверцувано во куфер

Убиените руси во Сирија не биле припадници на руската војска

Убиените руси во Сирија не биле припадници на руската војска

(ВИДЕО) БИБЛИСКО НЕВРЕМЕ: Паѓаше град со големина на тениска топка

(ВИДЕО) БИБЛИСКО НЕВРЕМЕ: Паѓаше град со големина на тениска топка

Јапонец добил старателство над 13 деца

Јапонец добил старателство над 13 деца

Нападната и навредувана муслиманка која носела бурка

Нападната и навредувана муслиманка која носела бурка

(ВИДЕО) АМЕРИКАНЦИ ГО УНИШТУВААТ ОРУЖЈЕТО: Видеа се шират на Фејсбук

(ВИДЕО) АМЕРИКАНЦИ ГО УНИШТУВААТ ОРУЖЈЕТО: Видеа се шират на Фејсбук

Трагедијата на Флорида иницијална каписла за поголема контрола за оружје, Трамп со поддршка за контрола

Трагедијата на Флорида иницијална каписла за поголема контрола за оружје, Трамп со поддршка за контрола

(ВИДЕО) ПОПЛАВИТЕ СТИГНАА: Луѓето се евакуираат поради налетот на Гита

(ВИДЕО) ПОПЛАВИТЕ СТИГНАА: Луѓето се евакуираат поради налетот на Гита