24 Октомври, 2017
0.4650
    ALK 7595.8    0.62%     BESK 11000.07    -0.92%     KMB 2800    -0.01%     MKSD 232    0%     MPT 28032.26    -0.95%     OHB 5367.09    -1.52%     REPL 52500    -0.23%     RZLV 45    0%     RZUS 129    1.57%     SBT 2180    -2.64%     STB 940.91    -0.33%     STBP 680    0%     TEL 274.5    0.92%     TNB 13300    -1.48%     TTK 828    0.12%

(ВИДЕО) Шилегов јавно го покани Коце на дебата - што тој му одговори?

Објавено во: Македонија 12 Октомври, 2017

Шилегов денеска го покани Трајановски на дебата. 

Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ, Петре Шилегов денеска го прекина својот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски додека даваше изјава на настан на кој кандидатите требаше да ја потпишат „Платформата за чист воздух“, од граѓанската иницијатива О2 коалиција за чист воздух, и го покани на снимањето на дебатата меѓу кандидатите за градоначалник на Скопје која ја организира телевизија Телма во 16 часот.

„Да излеземе на дуел, денеска во 4 ве поканувам поканувам да не бидете арогантни да излеземе пред јавноста заедно со другите кандидати, му рече Шилегов.

На ова одговор даде и Трајановски. 

„Зошто ме прозивате мене, нели дојдовме овде да дискутираме? Зошто ме спомнавте мене“ - му рече Трајановски на Шилегов и ја напушти говорницата каде што ја даваше изјавата.

Видеото  Шилегов го објави на својот Фејсбук профил.


Можеби ќе ве интересира

Павле Богоевски: Не власта, туку органите на прогон прислушуваат

Павле Богоевски: Не власта, туку органите на прогон прислушуваат

Македонија кон ЕУ и НАТО: Ние направивме силен напор, сега вие сте на ред

Македонија кон ЕУ и НАТО: Ние направивме силен напор, сега вие сте на ред

СТУДЕН БРАН: Каде „истури“ најмногу дожд денеска?

СТУДЕН БРАН: Каде „истури“ најмногу дожд денеска?

Дури беа на власт за ВМРО ДПМНЕ прислушуваа странски служби, сега ги прислушувале домашни

Дури беа на власт за ВМРО ДПМНЕ прислушуваа странски служби, сега ги прислушувале домашни

Заев не очекува од политички причини да биде попречена екстрадицијата на Грујевски и Бошкоски

Заев не очекува од политички причини да биде попречена екстрадицијата на Грујевски и Бошкоски

Владата го одбележа 23 октомври - Обврска за подобар живот

Владата го одбележа 23 октомври - Обврска за подобар живот

Либерална партија: Да се укине државниот празник на 23 октомври

Либерална партија: Да се укине државниот празник на 23 октомври

Девојка од Битола загина кај Тополчани

Девојка од Битола загина кај Тополчани

Тешко повредени работници на автопатот Кичево-Охрид

Тешко повредени работници на автопатот Кичево-Охрид