17 Декември, 2017
0.5656
    ALK 7304.71    0%     CEVI 1144    0%     GRNT 762.38    0.86%     KJUBI 1400    0%     KMB 2700    0.01%     OHB 4767.86    -0.67%     RMDEN15 95.1    0.11%     RZUS 107.89    1.78%     STB 910    -1.09%     STIL 127    -2.31%     TNB 13100    0%     TPLF 1500    -1.69%     UNI 1870    -1.03%     ZILU 151    -2.58%

(ВИДЕО) Шокантно видео кое покажува како комода од ИКЕА смртно здроби дете

Објавено во: Свет 21 Ноември, 2017

Серија шокантни видеа се појавија откако ИКЕА одлучи да повлече комоди кои беа причина за смртност на три деца во САД за две години. 

Снимките покажуваат дека комодата ако не е добро прицврстена за ѕидот може да здроби дете. 

За да се покаже какви последици има, употребена е кукла налик на дете кое би се качило да дофати нешто на врвот. 

Мајката на две годишното дете кое почина, Курена Коласа вели дека не знаела дека мора да се прицврсти комодата за ѕид. 

Во 2014 година детето го поклопила комода со шест фиоки. 

„Никаде не го видов, па почнав да ги превртувам работите. Тогаш ја видов неговата глава меѓу комодата и креветот“- вели мајката. 

По четири месеци настрада уште едно дете. И оваа година почина на ист начин уште едно дете. 


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) КИМ УТРЕ ЌЕ ГО ШОКИРА СВЕТОТ: Ќе ја лансира најмоќната ракета

(ВИДЕО) КИМ УТРЕ ЌЕ ГО ШОКИРА СВЕТОТ: Ќе ја лансира најмоќната ракета

(ВИДЕО) СНИМКА КОЈА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ: Виси на 23 кат за да се спаси од пожар

(ВИДЕО) СНИМКА КОЈА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ: Виси на 23 кат за да се спаси од пожар

ПАЛЕСТИНА ИЛИ ИЗРАЕЛ: Kaде ќе остане Ѕидот на плачот?

ПАЛЕСТИНА ИЛИ ИЗРАЕЛ: Kaде ќе остане Ѕидот на плачот?

Над 77.000 луѓе ги напуштија домовите - им се заканува бура

Над 77.000 луѓе ги напуштија домовите - им се заканува бура

(ВИДЕО) Русите создадоа снајперска пушка која може да ја пробие секоја балистичка плоча

(ВИДЕО) Русите создадоа снајперска пушка која може да ја пробие секоја балистичка плоча

(ФОТО) Колку луѓе загинаа во земјотресот во Индонезија?

(ФОТО) Колку луѓе загинаа во земјотресот во Индонезија?

Основачот на „Apotex“ и неговата сопруга најдени мртви во нивниот дом

Основачот на „Apotex“ и неговата сопруга најдени мртви во нивниот дом

ПОПУШТИЈА И НАЈГЛАСНИТЕ: Даночната реформа на Трамп на пат да биде прифатена

ПОПУШТИЈА И НАЈГЛАСНИТЕ: Даночната реформа на Трамп на пат да биде прифатена

КИМ НА КРИЛЈАТА НА БИТКОИНОТ: Како Северна Кореја се богати на сметка на дигиталната валута?

КИМ НА КРИЛЈАТА НА БИТКОИНОТ: Како Северна Кореја се богати на сметка на дигиталната валута?