28 Јули, 2017
0.0938

(ВИДЕО) ШУМСКИ ПОЖАРИ ВО РЕГИОНОТ: Гори во Црна Гора, БиХ и Хрватска

Објавено во: Балкан 16 Јули, 2017

Во Црна Гора, БиХ и Хрватска беснеат шумски пожари. 

Само во Задарската жупанија има десетина пожари. 

Во гасење на огнот се вклучени копнени и воздушни сили, а пожари има во Бенковац, Паг и Обровац. 

Ветерот кој дува им ја отежнува работата на пожарникарите во Херцег Нови кои исто се борат со огнена стихија, а помагаат и граѓаните. Зафатени се 100.000 квадратни метри површина. На терен се 10 противпожарни возила. 

Најголем пожар има во општина Љубиње, пожар каков постарите жители на паметат. 


Можеби ќе ве интересира

СИРОМАШТИЈАТА ЗЕМА ЗАМАВ: Во оваа држава луѓето крадат за да преживеат

СИРОМАШТИЈАТА ЗЕМА ЗАМАВ: Во оваа држава луѓето крадат за да преживеат

„Катимерини“ го анализира договорот со Бугарија - ќе има ли притисок врз Атина?

„Катимерини“ го анализира договорот со Бугарија - ќе има ли притисок врз Атина?

(ВИДЕО) ЕКСПЛОЗИЈА ВО АЛБАНСКИОТ ТУРИСТИЧКИ БИСЕР: Има и повредени

(ВИДЕО) ЕКСПЛОЗИЈА ВО АЛБАНСКИОТ ТУРИСТИЧКИ БИСЕР: Има и повредени

Ковачевиќ: Србија нема деца за седма војна, тоа би значело крај за оваа држава

Ковачевиќ: Србија нема деца за седма војна, тоа би значело крај за оваа држава

ПЕКАР НУДИ БЕСПЛАТЕН ЛЕБ ЗА ОНИЕ КОИ НЕМААT: Ако треба и нека пропаднам

ПЕКАР НУДИ БЕСПЛАТЕН ЛЕБ ЗА ОНИЕ КОИ НЕМААT: Ако треба и нека пропаднам

(ВИДЕО) ХАОС ВО ИСТАНБУЛ: Невремето ги натера граѓаните да пловат со чамци

(ВИДЕО) ХАОС ВО ИСТАНБУЛ: Невремето ги натера граѓаните да пловат со чамци

(ВИДЕО) ПЛАЖИТЕ ЗАБЕЛЕА ОД СНЕГ: Вака вчера изгледаше Јадранскиот брег

(ВИДЕО) ПЛАЖИТЕ ЗАБЕЛЕА ОД СНЕГ: Вака вчера изгледаше Јадранскиот брег

(ФОТО) ОВА СЕ СЛУЧУВА ВО ЛЕТО: Во Мостар направија снешко од мраз

(ФОТО) ОВА СЕ СЛУЧУВА ВО ЛЕТО: Во Мостар направија снешко од мраз

ОВОЈ ГРАД Е СЕ ПОВЕЌЕ ПУСТ: Еве каде има најмалку жители

ОВОЈ ГРАД Е СЕ ПОВЕЌЕ ПУСТ: Еве каде има најмалку жители