17 Декември, 2017
0.3803
    ALK 7304.71    0%     CEVI 1144    0%     GRNT 762.38    0.86%     KJUBI 1400    0%     KMB 2700    0.01%     OHB 4767.86    -0.67%     RMDEN15 95.1    0.11%     RZUS 107.89    1.78%     STB 910    -1.09%     STIL 127    -2.31%     TNB 13100    0%     TPLF 1500    -1.69%     UNI 1870    -1.03%     ZILU 151    -2.58%

(ВИДЕО) Возеле со 200 км на час по што загинале

Објавено во: Балкан 06 Декември, 2017

Две момчиња загинаа, а едно е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случи во градот Тузла во БиХ.

Братучедите Енес и Ахмед Муратовиќ кои имаат по 21 година загинаа во тешка сообраќајна несреќа која се случи недалеку од Тузла. Со нив во авомобилот во тој момент имало уште едно малолетно момче, кое преживеало, но се здобило со тешки телесни повреди.

Несреќата се случила кога Пасат управуван од Енес удрил во бетонски објект. На совозачкото седиште седел братучедот Ахмед, а зад нив бил шеснаесет годишникот. На местото на настанот веднаш пристигнала против пожарната служба, а за да ги извадат телата од автомобилот им биле потребни неколку часа.

Ахмед Муратовиќ на само неколку часа пред кобната несреќа поставил видео запис на својот Инстаграм профил на кој се гледа како автомобилот вози со брзина од околу 200 км/час.


Можеби ќе ве интересира

СРБИН ВО БЕЛГИЈА: Никогаш нема да се вратам во Србија, овде немаат комплекси

СРБИН ВО БЕЛГИЈА: Никогаш нема да се вратам во Србија, овде немаат комплекси

Се преврте рингишпил во Сараево - има ли повредени?

Се преврте рингишпил во Сараево - има ли повредени?

(ВИДЕО) ШОК ВО ДУБРОВНИК: Eве што исфрли силниот ветер од морето

(ВИДЕО) ШОК ВО ДУБРОВНИК: Eве што исфрли силниот ветер од морето

Грчката црква ја моли БПЦ да се откаже од улогата мајка црква на МПЦ

Грчката црква ја моли БПЦ да се откаже од улогата мајка црква на МПЦ

Нови правила за Црногорските плажи: Нема веќе плаќање влез и лежалки

Нови правила за Црногорските плажи: Нема веќе плаќање влез и лежалки

БУТAРИС ЗА ИМЕТО: Работите се зрели и би можело да се дојде до решение

БУТAРИС ЗА ИМЕТО: Работите се зрели и би можело да се дојде до решение

Што разговараа Јотова и Колиас Царуха за името на Македонија?

Што разговараа Јотова и Колиас Царуха за името на Македонија?

Групата во која имало и Македонец добиле по 10.000 евра да направат нереди кај „Гробари“!?

Групата во која имало и Македонец добиле по 10.000 евра да направат нереди кај „Гробари“!?

Србија ќе го „избрише“ името Македонија ако земјава го поддржи Косово за УНЕСКО?

Србија ќе го „избрише“ името Македонија ако земјава го поддржи Косово за УНЕСКО?