25 Јуни, 2017
0.0548

(ВИДЕО+ФОТО) Сателитски снимки открија што се случува во Северна Кореја - светот се прашува зошто?

Објавено во: Свет 21 Април, 2017

Аналитичари кои ги гледале сателитските снимки од Северна Кореја забележале необични активности на местата за нуклеарни проби. 

Набљудувачката група "38 Nort" која е со седиште во Вашингтон, вели дека на ова место виделе како работници и луѓе од безбедносниот сектор играат одбојка. 

Се претпоставува дека тоа е состојба на подготвеност. 

Но, се наведува дека луѓето можеби играат одбојка свесно знаејќи дека се следени и дека некој тоа ќе го забележи. 

Аналитичарите велат дека играњето на одбојка во текот на меѓународната криза можеби е порака. 


Останува нејасно на кого Северна Кореја сака да испрати порака. 

Местото за тестирање се наоѓа во североисточна Кореја. 


Можеби ќе ве интересира

Бомба во Темза, луѓето беа евакуирани

Бомба во Темза, луѓето беа евакуирани

(ФОТО+ВИДЕО) НАПАД ВО ЊУКАСЛ: Жена со автомобил удри во муслимани

(ФОТО+ВИДЕО) НАПАД ВО ЊУКАСЛ: Жена со автомобил удри во муслимани

(ВИДЕО) Израел нападна сириски воени објекти - настрадаа ли цивили?

(ВИДЕО) Израел нападна сириски воени објекти - настрадаа ли цивили?

УАПСЕНИ ТЕРОРИСТИ ВО ЕГИПЕТ: Планирале да се разнесат во црква

УАПСЕНИ ТЕРОРИСТИ ВО ЕГИПЕТ: Планирале да се разнесат во црква

Како Русија може цела Европа да ја има во рака?

Како Русија може цела Европа да ја има во рака?

(ВИДЕО) Анонимуси велат НАСА ќе соопшти нешто важно - за што се работи?

(ВИДЕО) Анонимуси велат НАСА ќе соопшти нешто важно - за што се работи?

Како Италија се спаси од терористички напади?

Како Италија се спаси од терористички напади?

НАПАД ВО БРИСЕЛ: Маж со автомобил посегна по животот на полицајците

НАПАД ВО БРИСЕЛ: Маж со автомобил посегна по животот на полицајците

Француска новинарка ранета во Мосул почина во Париз

Француска новинарка ранета во Мосул почина во Париз