24 Септември, 2017
0.3517
    ALK 7297.6    -0.03%     GRNT 870    -0.99%     KMB 2883.3    -1.59%     KPSS 485    -2.81%     KVAS 10670    -3%     MPT 30201    -2.58%     MTUR 4700    2.17%     OKTA 3300    10%     PKB 14500    0.07%     RZUS 120    -1.64%     SBT 2219.26    -0.89%     STB 938.54    -1.78%     STIL 134    3.08%     TEL 279    -0.49%     TNB 13300    0.4%     TPLF 1601    -0.32%     TTK 776    -3%

(ВИДЕО+ФОТО) Сателитски снимки открија што се случува во Северна Кореја - светот се прашува зошто?

Објавено во: Свет 21 Април, 2017

Аналитичари кои ги гледале сателитските снимки од Северна Кореја забележале необични активности на местата за нуклеарни проби. 

Набљудувачката група "38 Nort" која е со седиште во Вашингтон, вели дека на ова место виделе како работници и луѓе од безбедносниот сектор играат одбојка. 

Се претпоставува дека тоа е состојба на подготвеност. 

Но, се наведува дека луѓето можеби играат одбојка свесно знаејќи дека се следени и дека некој тоа ќе го забележи. 

Аналитичарите велат дека играњето на одбојка во текот на меѓународната криза можеби е порака. 


Останува нејасно на кого Северна Кореја сака да испрати порака. 

Местото за тестирање се наоѓа во североисточна Кореја. 


Можеби ќе ве интересира

СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ МИНИСТЕР: Трамп e ментално пореметен човек полн со мегаломанија

СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ МИНИСТЕР: Трамп e ментално пореметен човек полн со мегаломанија

(ВИДЕО) РУСИТЕ И КИНЕЗИТЕ ГИ ПОДГОТВУВААТ БРОДОВИТЕ: Дали е ова за одбрана на Северна Кореја?

(ВИДЕО) РУСИТЕ И КИНЕЗИТЕ ГИ ПОДГОТВУВААТ БРОДОВИТЕ: Дали е ова за одбрана на Северна Кореја?

Американски бомбардери стигнаа кај брегот на Северна Кореја

Американски бомбардери стигнаа кај брегот на Северна Кореја

(ВИДЕО) МЕРКЕЛ ЕДВАЈ ОДРЖА МИТИНГ: Луѓето ја исвиркаа

(ВИДЕО) МЕРКЕЛ ЕДВАЈ ОДРЖА МИТИНГ: Луѓето ја исвиркаа

(ВИДЕО) ОВА Е БРАНАТА ШТО СЕКОЈ МОМЕНТ МОЖЕ ДА ПУКНЕ: Загрозени се 70.000 луѓе

(ВИДЕО) ОВА Е БРАНАТА ШТО СЕКОЈ МОМЕНТ МОЖЕ ДА ПУКНЕ: Загрозени се 70.000 луѓе

ФРАНЦУЗИТЕ БЕСНИ ПОРАДИ ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА РАБОТНИ ОДНОСИ: Бараат оставка од Макрон

ФРАНЦУЗИТЕ БЕСНИ ПОРАДИ ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА РАБОТНИ ОДНОСИ: Бараат оставка од Макрон

НОВ ЗЕМЈОТРЕС: Мексиканците на нозе, во страв ги напуштаат своите домови

НОВ ЗЕМЈОТРЕС: Мексиканците на нозе, во страв ги напуштаат своите домови

СЕ СТРЕСЕ СЕВЕРНА КОРЕЈА: Дали е ова нова ракетна проба?

СЕ СТРЕСЕ СЕВЕРНА КОРЕЈА: Дали е ова нова ракетна проба?

(ВИДЕО) ВИСТИНСКА ВОЈНА НА УЛИЦИТЕ НА РИО: И војската се вклучи во сузбивање на дилерите

(ВИДЕО) ВИСТИНСКА ВОЈНА НА УЛИЦИТЕ НА РИО: И војската се вклучи во сузбивање на дилерите