19 Ноември, 2017
0.3764
    ALK 7409.18    0.11%     KMB 2701    -0.03%     MPT 27782.13    -0.78%     STB 934.8    0.37%     TEL 272    -2.82%     TPLF 1656.25    -2.52%

ВМРО-ДПМНЕ најде нов доктор за градоначалник на Охрид

Објавено во: Македонија 14 Септември, 2017

ВМРО-ДПМНЕ обожува да кандидира доктори за градоначалници на Охрид. Со Никола Бакрачески дури успеаја и да победат на претходните локални избори во Охрид. 

Сепак, Бакрачески не беше најсреќен што мора да ја замени медицината со политиката па по само еден мандат и многу општински проблеми реши да се повлече и да му отстапи место на својот колега доктор, а во иднина и колега политичар Митко Тилески. 

Во партискиот огранок на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид во изминатиот период имаше големи превирања и промена на раководството. 

Доктор Митко Тилески е актуелен директор на болницата за ортопедија и трауматологија „Свети Еразмо“ во Охрид. Тој на локалните избори ќе се соочи со професорот Јован Стојаноски од СДСМ.


Можеби ќе ве интересира

Србинки и Црногорка приведени по контролите на МВР

Србинки и Црногорка приведени по контролите на МВР

Иванов утре и задутре ќе го угостува албанскиот колега Илир Мета

Иванов утре и задутре ќе го угостува албанскиот колега Илир Мета

СРАМОТНИ ПОДАТОЦИ: Само 18 отсто од Македонија има мрежна канализација

СРАМОТНИ ПОДАТОЦИ: Само 18 отсто од Македонија има мрежна канализација

Нафта од потонат брод го загади Охридското езеро

Нафта од потонат брод го загади Охридското езеро

(ВИДЕО) Какви планови „крчка“ ЕУ за Балканот?

(ВИДЕО) Какви планови „крчка“ ЕУ за Балканот?

Бошковски се враќа на политичката сцена, ја крева партијата од пепелта

Бошковски се враќа на политичката сцена, ја крева партијата од пепелта

ЕПИЛОГ ОД АКЦИИТЕ НА МВР: Колкумина се приведени и кои објекти се затворени?

ЕПИЛОГ ОД АКЦИИТЕ НА МВР: Колкумина се приведени и кои објекти се затворени?

(ВИДЕО) МВР со „упад“ во казино во Тетово-што затекна полицијата таму?

(ВИДЕО) МВР со „упад“ во казино во Тетово-што затекна полицијата таму?

Хан едвај чека утре да дојде во Скопје

Хан едвај чека утре да дојде во Скопје