21 Јануари, 2018
0.4507
    ALK 7650    0.02%     BESK 9991    -3%     GRNT 824.02    0.32%     KMB 3152.12    0.17%     MTUR 4250    1.19%     OHB 5200    4%     OKTA 3111    -8.96%     RMDEN16 94.4    0%     RZUS 113    9.51%     SLAV 6100    95.89%     STB 960    1.65%     STIL 151.56    0.58%     TIKV 153    -2.55%     TKVS 3202    1.72%     TNB 13228.04    0.22%     TTK 951.17    1.04%     UNI 2000    0.03%     ZPKO 2710    4.23%

ВМРО-ДПМНЕ најде нов доктор за градоначалник на Охрид

Објавено во: Македонија 14 Септември, 2017

ВМРО-ДПМНЕ обожува да кандидира доктори за градоначалници на Охрид. Со Никола Бакрачески дури успеаја и да победат на претходните локални избори во Охрид. 

Сепак, Бакрачески не беше најсреќен што мора да ја замени медицината со политиката па по само еден мандат и многу општински проблеми реши да се повлече и да му отстапи место на својот колега доктор, а во иднина и колега политичар Митко Тилески. 

Во партискиот огранок на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид во изминатиот период имаше големи превирања и промена на раководството. 

Доктор Митко Тилески е актуелен директор на болницата за ортопедија и трауматологија „Свети Еразмо“ во Охрид. Тој на локалните избори ќе се соочи со професорот Јован Стојаноски од СДСМ.


Можеби ќе ве интересира

ЕХФ за нашите ракометари: „Лудата дружина која мерка медал“

ЕХФ за нашите ракометари: „Лудата дружина која мерка медал“

Приведен гостиварец кој избегал од затвор и извршил 75 кривични дела

Приведен гостиварец кој избегал од затвор и извршил 75 кривични дела

Тврдокорните излегуваат на протест, не преземаат никаква одговорност за инциденти

Тврдокорните излегуваат на протест, не преземаат никаква одговорност за инциденти

ВОЗАЧИ ВНИМАТЕЛНИ: Влажни коловози, внимавајте на овие патни правци

ВОЗАЧИ ВНИМАТЕЛНИ: Влажни коловози, внимавајте на овие патни правци

Како новиот министер ќе ја намалува најболната тема во здравството - смртноста кај новороденчињата?

Како новиот министер ќе ја намалува најболната тема во здравството - смртноста кај новороденчињата?

Дали Апелација ќе ја „услиши“ жалбата на Пешевска и ќе го укине притворот?

Дали Апелација ќе ја „услиши“ жалбата на Пешевска и ќе го укине притворот?

Кога можеме да го очекуваме следниот продолжен викенд?

Кога можеме да го очекуваме следниот продолжен викенд?

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ВОЗАЧИТЕ: Магла и снег на повеќе патни правци

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ВОЗАЧИТЕ: Магла и снег на повеќе патни правци

БОРКО СИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА: Зошто нашиот голман „распали“ по Червар?

БОРКО СИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА: Зошто нашиот голман „распали“ по Червар?