21 Февруари, 2018
0.8105
    KMB 3379    -0.32%     RMDEN16 94.9    0%

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека СЈО води хајка против нив

Објавено во: Македонија 17 Јули, 2017

Од ВМРО-ДПМНЕ  велат дека СЈО води хајка и прави политички театар.

Кривичните постапки на СЈО се тенденциозни и целосно политички мотивирани, oбвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. 

Сите акции кои ги презема СЈО се во насока рушење на угледот на ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство, додаваат од партијата. 

„Случајот „Тендери“ кој СЈО го отвори, а се однесуваше на наводна злоупотреба на службено овластување при избор на фирма за изведба на градба на објектот на музејот на македонската револуционерна борба е целосно монтиран процес“ - велат од партијата.

Тврдат дека се работело законски и немало злоупотреби. 

Можеби ќе ве интересира

Скопје рекордер во загадување - го надмина годишниот ЕУ лимит за аерозагадување уште во февруари

Скопје рекордер во загадување - го надмина годишниот ЕУ лимит за аерозагадување уште во февруари

ЗАЕВ ПАТУВА ВО БЕРЛИН: Што ќе донесе неговата средба со моќната Меркел?

ЗАЕВ ПАТУВА ВО БЕРЛИН: Што ќе донесе неговата средба со моќната Меркел?

Дали Шумската полиција конечно ќе добие Колективен договор?

Дали Шумската полиција конечно ќе добие Колективен договор?

Жичарницата од Козле до Водно е доведена во прашање

Жичарницата од Козле до Водно е доведена во прашање

Сител 3 може да го угаси светлото

Сител 3 може да го угаси светлото

Мицкоски: Нема да бидеме дел од решение коешто нема да одговори на интересите на Македонија

Мицкоски: Нема да бидеме дел од решение коешто нема да одговори на интересите на Македонија

Ердоган: Tурција има принципиелен став без дилеми за спорот со името

Ердоган: Tурција има принципиелен став без дилеми за спорот со името

Снег на повеќе локации и забрана за тешки товарни возила

Снег на повеќе локации и забрана за тешки товарни возила

Иванов во Анкара: Поканата за членство на Македонија во НАТО ќе биде уште еден поттик за реформските процеси

Иванов во Анкара: Поканата за членство на Македонија во НАТО ќе биде уште еден поттик за реформските процеси