23 Октомври, 2017
0.4013
    ALK 7595.8    0.62%     BESK 11000.07    -0.92%     KMB 2800    -0.01%     MKSD 232    0%     MPT 28032.26    -0.95%     OHB 5367.09    -1.52%     REPL 52500    -0.23%     RZLV 45    0%     RZUS 129    1.57%     SBT 2180    -2.64%     STB 940.91    -0.33%     STBP 680    0%     TEL 274.5    0.92%     TNB 13300    -1.48%     TTK 828    0.12%

ВМРО-ДПМНЕ ЗА ВИДЕОТО СО ТАРЧУЛОВСКИ: Местенка и лага не може да го спаси СДС од огромниот пораз

Објавено во: Македонија 11 Октомври, 2017

Од ВМРО-ДПМНЕ тврдат дека видеото на кое се гледа како нивниот кандидат за градоначалник на Кисела Вода, Јохан Тарчуловски вели дека „тој што донел највеќе гласови, на тој ќе му се направи“, е местенка и извадено од контекст.

Од партијата велат дека ниту една манипулација, изјава извадена од контекст, местенка и лага не може да го спаси СДС од огромниот пораз кој ги очекува. 

„Видеото кое СДС го шири низ интернет просторот за Јохан Тарчуловски е целосно извадено од контекст. Граѓаните имаат јасен избор, од едната страна го имаат ВМРО-ДПМНЕ кое има програма со проекти и мерки произлезени од реалните потреби на граѓаните, за кои знаат дека ќе бидат реализирани и остварени, за што гаранција е нашата досегашна работа. Од друга страна го имаат СДС, кои 4 месеци со прст немаат мрднато за граѓаните и државата“ -стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Граѓаните ја знаат разликата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДС. Граѓаните знаат кој гради и работи во нивна корист, а кој дели, закочува и блокира, наведуваат во реакцијата. 

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека СДС четири месеци од власта ги потроши за купување на индустриски гиганти како „Герас Цунев“ за само 20.000 евра, за доделување на милионски тендери на фирмите на луѓето од врвот на власта, но и за поставување на своите најблиски роднини на високи раководни позиции во државната администрација.

Можеби ќе ве интересира

Повредениот Димушевски надвор од животна опасност

Повредениот Димушевски надвор од животна опасност

Бара ли ВМРО ДПМНЕ референдум за договорот со Бугарија само за да го сокрие изборното фијаско?

Бара ли ВМРО ДПМНЕ референдум за договорот со Бугарија само за да го сокрие изборното фијаско?

Заев во Градско ветува нова индустриска зона

Заев во Градско ветува нова индустриска зона

(ФОТО18+) Димушевски се обиде, ама не успеа да му избега на ударот на Бркиќ

(ФОТО18+) Димушевски се обиде, ама не успеа да му избега на ударот на Бркиќ

Груевски ветува бесплатен оброк за ученици во Гази Баба, за возврат бара поддршка за Трајковски

Груевски ветува бесплатен оброк за ученици во Гази Баба, за возврат бара поддршка за Трајковски

(ВИДЕО18+) НЕСРЕЌА НА КРУЖНАТА ТРКА ВО СКОПЈЕ: Бркиќ го покоси организаторот Димушевски

(ВИДЕО18+) НЕСРЕЌА НА КРУЖНАТА ТРКА ВО СКОПЈЕ: Бркиќ го покоси организаторот Димушевски

Тинејџери летово низ Кисела Вода и Аеродром краделе автомобили од подземни гаражи

Тинејџери летово низ Кисела Вода и Аеродром краделе автомобили од подземни гаражи

Не е точно дека работници од Екс-ју земјите ќе се вработуваат под исти услови како оние од ЕУ земјите во Германија

Не е точно дека работници од Екс-ју земјите ќе се вработуваат под исти услови како оние од ЕУ земјите во Германија

ТОПЛО УШТЕ ДЕНЕС: Од утре пресврт во временската прогноза

ТОПЛО УШТЕ ДЕНЕС: Од утре пресврт во временската прогноза