21 Август, 2017
0.0700

Во овие македонски градови имаше пороен дожд

Објавено во: Македонија 13 Август, 2017

Нестабилно време синоќа имаше во Куманово, во Скопско и во Штипско. 

Слаби врнежи од дожд имаше и во југоисточниот дел од земјава. 

Врнежите беа проследени со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, соопштија од Управата за хидрометеоролошки работи.

Денеска претпладне сè уште ќе има локален и краткотраен дожд, наместа пороен и со ретки грмежи.  Попладне се очекува стабилизирање на времето, а од вторник ќе има постепен пораст на темпетатурата на воздухот.

Можеби ќе ве интересира

Сообраќајката кај велешката патарина ја зеде првата жртва

Сообраќајката кај велешката патарина ја зеде првата жртва

Персоналот на Амбасадата на Србија е повлечен на консултации во Белград?

Персоналот на Амбасадата на Србија е повлечен на консултации во Белград?

Автобусот е со македонски таблички, повредените хоспитализирани во Велес и Скопје

Автобусот е со македонски таблички, повредените хоспитализирани во Велес и Скопје

Не успеа референдумот во Валандово?

Не успеа референдумот во Валандово?

Автобус излетал кај велешката патарина - има повредени

Автобус излетал кај велешката патарина - има повредени

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе бара одговорност затоа што се прекршуваат законите при именување на функционери

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе бара одговорност затоа што се прекршуваат законите при именување на функционери

Каков е одзивот на референдумот за „Казандол“ во Валандово?

Каков е одзивот на референдумот за „Казандол“ во Валандово?

Родителите на децата со посебни потреби ќе протестираат пред три министерства

Родителите на децата со посебни потреби ќе протестираат пред три министерства

ОД УТРЕ УВИД: Гласачи проверете дали ве има во списокот

ОД УТРЕ УВИД: Гласачи проверете дали ве има во списокот