21 Февруари, 2018
0.3749
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

Во падот на „ Антонов 148“ нема преживеани, причините за падот непознати

Објавено во: Свет 11 Февруари, 2018

Во падот на патничкиот авион „ Антонов 148“ што се случи во недела во близина на руската престолнина Москва  загинале 71 патник меќу кои и едно дете јавуваат руските агенции.

„ Пронајден е трупот, нема преживеани“- вели извор од местото на несреќата. Загинале 65 патници и 6 луѓе од екипажот. 

Агенцијата РИА изнесе  дека авионот од компанијата „ Саратов Ерлајнс“ исчезнал од радарите неколку  минути по полетувањето од московскиот аеродром Домодедово, а летал кон градот Орск.

Причината за несреќата е непозната, а се алудира на лоши временски услови или пак грешка на пилотите. Руското министерство за сообраќај ја почнува истрагата.                   


Можеби ќе ве интересира

Убиените руси во Сирија не биле припадници на руската војска

Убиените руси во Сирија не биле припадници на руската војска

(ВИДЕО) БИБЛИСКО НЕВРЕМЕ: Паѓаше град со големина на тениска топка

(ВИДЕО) БИБЛИСКО НЕВРЕМЕ: Паѓаше град со големина на тениска топка

Јапонец добил старателство над 13 деца

Јапонец добил старателство над 13 деца

Нападната и навредувана муслиманка која носела бурка

Нападната и навредувана муслиманка која носела бурка

(ВИДЕО) АМЕРИКАНЦИ ГО УНИШТУВААТ ОРУЖЈЕТО: Видеа се шират на Фејсбук

(ВИДЕО) АМЕРИКАНЦИ ГО УНИШТУВААТ ОРУЖЈЕТО: Видеа се шират на Фејсбук

Трагедијата на Флорида иницијална каписла за поголема контрола за оружје, Трамп со поддршка за контрола

Трагедијата на Флорида иницијална каписла за поголема контрола за оружје, Трамп со поддршка за контрола

(ВИДЕО) ПОПЛАВИТЕ СТИГНАА: Луѓето се евакуираат поради налетот на Гита

(ВИДЕО) ПОПЛАВИТЕ СТИГНАА: Луѓето се евакуираат поради налетот на Гита

СЗО: Алармантна е бројката на заболени од морбили

СЗО: Алармантна е бројката на заболени од морбили

(ВИДЕО) ПАНИКА ВО СУМАТРА: Се разбуди опасен вулкан по четири века

(ВИДЕО) ПАНИКА ВО СУМАТРА: Се разбуди опасен вулкан по четири века