26 Јуни, 2017
0.1529

Во живо: Северна Кореја во ООН ги обвини САД дека започнуваат војна

Објавено во: Свет 20 Април, 2017

Амбасадорот на Северна Кореја во Организацијата на Обединетите Нации директно ги обвини САД дека тие сакаат да започнат војна во Корејскиот Полуостров испраќајќи дополнителни воени сили и активирање на своите сојузници Јапонија и Јужна Кореја. 

Токму затоа Северна Кореја смета дека има целосно право да лансира одбранбен напад со својот целосен капацитет.


Можеби ќе ве интересира

Италија влева милијарди-ќе спасува две венецијански банки

Италија влева милијарди-ќе спасува две венецијански банки

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ: Што може да се купи во Индија по цената на еден iPhone?

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ: Што може да се купи во Индија по цената на еден iPhone?

(ФОТО) ТЕМПЕРАТУРИ НАД 50 СТЕПЕНИ: Ова се најжешките места на планетата

(ФОТО) ТЕМПЕРАТУРИ НАД 50 СТЕПЕНИ: Ова се најжешките места на планетата

ТРАМП ЌЕ СТАВА КРАЈ: Странците во САД без социјална помош најмалку 5 години?

ТРАМП ЌЕ СТАВА КРАЈ: Странците во САД без социјална помош најмалку 5 години?

Хотелиерите бесни на туристите од Британија: Како се научија Британците да заработуваат од летувањата?

Хотелиерите бесни на туристите од Британија: Како се научија Британците да заработуваат од летувањата?

(ВИДЕО) КОЈА Е ПРИЧИНАТА: Фински студенти живеат во старечки домови

(ВИДЕО) КОЈА Е ПРИЧИНАТА: Фински студенти живеат во старечки домови

Бомба во Темза, луѓето беа евакуирани

Бомба во Темза, луѓето беа евакуирани

(ФОТО+ВИДЕО) НАПАД ВО ЊУКАСЛ: Жена со автомобил удри во муслимани

(ФОТО+ВИДЕО) НАПАД ВО ЊУКАСЛ: Жена со автомобил удри во муслимани

(ВИДЕО) Израел нападна сириски воени објекти - настрадаа ли цивили?

(ВИДЕО) Израел нападна сириски воени објекти - настрадаа ли цивили?