16 Декември, 2017
0.5276
    ALK 7304.71    0%     CEVI 1144    0%     GRNT 762.38    0.86%     KJUBI 1400    0%     KMB 2700    0.01%     OHB 4767.86    -0.67%     RMDEN15 95.1    0.11%     RZUS 107.89    1.78%     STB 910    -1.09%     STIL 127    -2.31%     TNB 13100    0%     TPLF 1500    -1.69%     UNI 1870    -1.03%     ZILU 151    -2.58%

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Денеска заладување на времето

Објавено во: Македонија 13 Август, 2017

По топлите денови со 38 и 40 степени, денеска во Македонија ќе имаме посвежо време. 

Претпладне ќе има слаб локален дожд и ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец и повремено ќе се засилува. УВ зрачењето ќе биде 7, а температурите ќе се движат од 14 до 28 степени.

Во Скопје, предпладне можен е краткотраен локален дожд, а во попладневните часови ќе има намалување на облачноста.

Утринската температура ќе се спушти до 16, а највисоката дневна преку денот ќе достигне до 24 степени Целзиусови.

Во Струга температурата ќе биде 24 степени, во Охрид 24, Скопје исто 24, Битола 24, Гостивар 23, Ресен 24.

Времето од утре ќе биде стабилно и суво со постепен пораст на дневната температура, но во рамките на просекот за овој период од годината.

Можеби ќе ве интересира

Цел град се гуши во смог, а патент кој растерува магла за 15 минути 18 години ни стои во фиоки

Цел град се гуши во смог, а патент кој растерува магла за 15 минути 18 години ни стои во фиоки

Бишевац во Клик плус: Ако може за 30 ќебапчиња да лежи затвор, може и функционер кој украл 15 милиони евра

Бишевац во Клик плус: Ако може за 30 ќебапчиња да лежи затвор, може и функционер кој украл 15 милиони евра

Какви документи потпишаа Заев и Рама за граѓаните на Македонија и Албанија?

Какви документи потпишаа Заев и Рама за граѓаните на Македонија и Албанија?

ОВА НЕ СЕ ИЗДРЖУВА: Граѓаните со протест ќе се борат против загадениот воздух кој не гуши

ОВА НЕ СЕ ИЗДРЖУВА: Граѓаните со протест ќе се борат против загадениот воздух кој не гуши

Кој лани земал фантастични 225 илјади евра месечна бруто плата?

Кој лани земал фантастични 225 илјади евра месечна бруто плата?

Фрчковски: Сакаа да ме замолчат!

Фрчковски: Сакаа да ме замолчат!

ФОТОГРАФИЈА НА ДЕНОТ ЗА ГАРДИЈАН: Скопје во смог

ФОТОГРАФИЈА НА ДЕНОТ ЗА ГАРДИЈАН: Скопје во смог

Видео Клик Плус: Каде водат политиките на владата?

Видео Клик Плус: Каде водат политиките на владата?

ЗАЕВ-РАМА: Односите помеѓу Албанија и Македонија одат по нагорна линија

ЗАЕВ-РАМА: Односите помеѓу Албанија и Македонија одат по нагорна линија