20 Февруари, 2018
0.7481
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

ЗА СЕКОЈ ПО НЕШТО: Топ огласи за работа оваа недела

Објавено во: Финансии 09 Февруари, 2018

Последен работен ден за повеќето од вас. Можеби токму овој петок ќе биде пресуден за вашето идна работно место. 

Ви пренесуваме неколку огласи за работа кои можеби ќе ви ја отворат вратата токму вам.

Практикантска работа во АрцелорМиттал

Опис: АрцелорМиттал е светска водечка компанија за производство на челик, со претставништва во над 60 земји а се присутни на пазарот во Македонија од 2004 година.
Тие нудат пракса за млади со полно работно време која  вклучува: анализа на податоци, изработка на дневни, неделни и месешни извештаи, следење на тековни активности, изработка на презентации и сл.
За овој оглас повеќе детали читајте овде.
Вработување во qBit Solutions! Отворени се 2 (две) работни позиции. 
Доколку вашиот интерес е насочен кон овој оглас повеќе детали и каде да се јавите за инѕтервју ќе најдете овде.
Отворено е ново работно место во Џонсон Мети
mkjobs@matthey.com -на оваа адреса испратете ваше CV најдоцна до 14 месецов. Што се бара и нуди ќе прочитате тука.
Гимназија НОВА вработува! Се бара: Менаџер за човечки ресурси

Заинтересираните кандидати треба да достават мотивациско писмо, CV на англиски и потврди/дипломи за завршено образование, како и дополнителни обуки по електорнски пат на info@nova.edu.mk. Крајниот рок за поднесување на документите е 16 февруари 2018 а повеќе инфо околку овој оглас се достапни овде.

Оглас за ангажирање во Македонски Телеком АД Скопје

Се бара менаџер на продажно место за Гостивар.

Краток опис на потребни услови, работни задачи и способности/ вештини за работното место
- Високо или Вишо образование - Технички факултет, Економски факултет или останати факултети
- 1 - 3 година соодветно работно искуство
- Добро познавање на англиски јазик
Работни задачи:
- Координација и хармонизација на продажните процеси во Продажното место, според Бизнис плановите и стратегијата на компанијата.
- Координација на продажниот тим и процесите во Продажното место, во насока на исполнување на зададените продажни цели и зголемување на задоволството на корисниците на компанијата кои го посетуваат Продажното место
- Да врши зголемување на нивото на up-sales/cross-sales во Продажното место, преку проактивно нудење на сите корисници кои ќе го посетат продажното место на некоја дополнителна услуга, дополнителна опрема.
- Да врши редовна контрола на процесот на набавка на уреди и артикли за продажба во Продажното место, да врши редовни пописи на состојбата на лагер во продажното место на компанијата. Да известува за сите воочени неправилности и отстапувања.
- Да обезбедува максимално ниво на услужливост, љубезност и професионалност на продажните асистенти во Продажното место. Да ги следи повратните реакции на корисниците на ICCA порталот, да обезбедува повратни јавувања кон корисниците во случај на евентуални проблеми и да обезбедува остварување на целите за ICCA таргетот .... и слично...
Вашата биографија може да ја оставите електронски на апликацијата на следниот линк
http://www.telekom.mk/tekovni-oglasi.nspx.

Можеби ќе ве интересира

ПОЛНИ АВТОБУСИ ОДАТ КОН ГЕРМАНИЈА: Од оваа земја луѓето масовно се иселуваат

ПОЛНИ АВТОБУСИ ОДАТ КОН ГЕРМАНИЈА: Од оваа земја луѓето масовно се иселуваат

ТОП ОГЛАСИ ЗА ДЕНЕС: Вработуваат Скопје Сити мол, Алкалоид АД Скопје ...

ТОП ОГЛАСИ ЗА ДЕНЕС: Вработуваат Скопје Сити мол, Алкалоид АД Скопје ...

Макпетрол продолжува со откупот на сопствени акции

Макпетрол продолжува со откупот на сопствени акции

За прв пат еден милијардер бара богатите како него да плаќаат повисоки даноци

За прв пат еден милијардер бара богатите како него да плаќаат повисоки даноци

Мистериозен инвеститор потроши стотици милиони долари за биткоини

Мистериозен инвеститор потроши стотици милиони долари за биткоини

Зошто каматата за долгот што го враќаме годинава порасна за пола милијарда денари?

Зошто каматата за долгот што го враќаме годинава порасна за пола милијарда денари?

ОСУМ МЕСЕЦИ Е ВО ГЕРМАНИЈА: Ова се добрите и лоши страни

ОСУМ МЕСЕЦИ Е ВО ГЕРМАНИЈА: Ова се добрите и лоши страни

Тевдовски со нов закон ќе овозможи среднорочно планирање на буџетот

Тевдовски со нов закон ќе овозможи среднорочно планирање на буџетот

Сите ги забрануваат, само Швајцарија ги прифаќа криптовалутите

Сите ги забрануваат, само Швајцарија ги прифаќа криптовалутите