22 Октомври, 2016
0.9934
    ADIN 453    9.95%     ALK 5482.09    0.69%     BESK 8680    2.61%     ICNF 5    -75%     KMB 2756.72    0.08%     MKSD 140    19.66%     MPT 25000    0.78%     MTUR 3386.71    -0.58%     NEME 1250    0%     OHB 3820    0.08%     PPIV 31999.65    -1.24%     REPL 42000    -0.88%     RMDEN15 92.5    0%     RZLV 16    6.67%     RZUS 80.98    1.22%     SOLN 308    14.07%     SPAZ 11498    0%     STB 635.22    2.16%     STIL 63.44    1.63%     TEL 264.6    -2.07%     TNB 7749    0.1%     USJE 22601    5.12%

Затворен Carrefour во Скопје Сити Мол!

Објавено во: Економија 04 Февруари, 2016

Големиот супер маркет на Carrefour во Скопје Сити Мол е затворен. По подолга агонија во која се наоѓаше компанијата во Скопје, се случи и долгоочекуваното затворање на хипермаркетот. Дел од медиумите јавуваат дека Carrefour остава зад себе милионски долгови кон македонските фирми, за што веќе алармираат од Стопанската комора. Фактор дознава дека, Комерцијална банка ја активирала хипотеката на кредитот што компанијата го имала земено во оваа банка, откако подолго време не биле измирувани обврските кон банката. 12637212_10208390507737166_586184236_o Овој хипермаркет во трговскиот центар „Сити мол“ се простираше на површина од 4.650 квадратни метри и е беше од најголемите во земјата. Беше отворен пред три години заедно со отворањето на трговскиот центар „Сити мол“. Вака беше на отворањето. DSC_0435-600x4501А вака е сега: 12699002_10208390507417158_1424930509_o  

Можеби ќе ве интересира

Победници и губитници од паѓањето на фунтата

Победници и губитници од паѓањето на фунтата

Заев: Со враќање на ДДВ до плата плус во семејството

Заев: Со враќање на ДДВ до плата плус во семејството

Со пари од Европската инвестициска банка ќе се градат водоводни и канализациони системи

Со пари од Европската инвестициска банка ќе се градат водоводни и канализациони системи

Европскиот парламент мора да ја спаси слободната трговија со Канада

Европскиот парламент мора да ја спаси слободната трговија со Канада

Како весникот Индипендент се справува со намалениот профит?

Како весникот Индипендент се справува со намалениот профит?

Австрија бара готвачи, келнери и собарки

Австрија бара готвачи, келнери и собарки

Фирмите увозници на пелети на удар од царината!?

Фирмите увозници на пелети на удар од царината!?

На ниеден од факултетите во Македонија не се учи ова што го гледаме во „Скопје 2014“

На ниеден од факултетите во Македонија не се учи ова што го гледаме во „Скопје 2014“

Што вели Ципрас за враќањето на драхмата?

Што вели Ципрас за враќањето на драхмата?