23 Октомври, 2017
0.4046
    ALK 7595.8    0.62%     BESK 11000.07    -0.92%     KMB 2800    -0.01%     MKSD 232    0%     MPT 28032.26    -0.95%     OHB 5367.09    -1.52%     REPL 52500    -0.23%     RZLV 45    0%     RZUS 129    1.57%     SBT 2180    -2.64%     STB 940.91    -0.33%     STBP 680    0%     TEL 274.5    0.92%     TNB 13300    -1.48%     TTK 828    0.12%

Зошто раперите на Еминем носат дуксери со зборот „Семоќниот“?

Објавено во: Стил 12 Октомври, 2017

Можеби претходно малкумина чуле за американските рапери West Side Gun и Conway, браќата од Бафало, Њујорк, но по „бурата“ која ја предизвика Еминем со фристајл рап песната против Доналд Трамп, сите ќе ги забележат со нивните дуксери на кои е испишан зборот „Семоќниот“ на македонски јазик и кирилица.

Раперите West Side Gun и Conway се дел од продуцентската куќа Griselda Records, додека пак Shady Records која ја води Еминем стана нивни заштитник и главен издавач. Двајцата рапери беа дел од спотот на Еминен во кој го уништува Доналд Трамп со фантастични фристајл стихови против неговите налудничави политики со кои може да предизвика нуклеарен холокауст, да ги влоши меѓурасните односи во САД, како и за непомаѓањето на жртвите од ураганот кој го погоди Порто Рико.

Дуксерите и маичките со слоганот „Семоќниот“ се дел од The Almighty колекцијата која се продава преку веб шопот на Griselda на која фановите може да ја изразат својата поддршка за раперите West Side Gun и Conway. 

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) ГРАД ВО КОЈ ВРЕМЕТО ЗАСТАНАЛО: Нема автобуси и автомобили, а луѓе има премногу

(ФОТО) ГРАД ВО КОЈ ВРЕМЕТО ЗАСТАНАЛО: Нема автобуси и автомобили, а луѓе има премногу

Купете си државјанство со биткоини во оваа островска држава

Купете си државјанство со биткоини во оваа островска држава

Настинка и грип: Како да ја воочите разликата меѓу нив?

Настинка и грип: Како да ја воочите разликата меѓу нив?

(ВИДЕО) ПЛАЌААТ ДА СЕ ДОСЕЛИТЕ: Италијански град нуди 2000 евра

(ВИДЕО) ПЛАЌААТ ДА СЕ ДОСЕЛИТЕ: Италијански град нуди 2000 евра

Жените контролори се редок вид кај нас

Жените контролори се редок вид кај нас

„Фчерашни новости“ : Чудо во Кратово по првиот изборен круг

„Фчерашни новости“ : Чудо во Кратово по првиот изборен круг

(ВИДЕО) Најздрав народ на светот: Тврдат дека се потомци на Александар Велики,а живеат и до 120 години!

(ВИДЕО) Најздрав народ на светот: Тврдат дека се потомци на Александар Велики,а живеат и до 120 години!

Порака во шише фрлена во морето пред 29 години преживеа ураган

Порака во шише фрлена во морето пред 29 години преживеа ураган

Познати претприемачи ги споделуваат советите со помош на кои станале успешни

Познати претприемачи ги споделуваат советите со помош на кои станале успешни