05 Декември, 2021
0.0238

БЛИЗУ 11 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ДОНЕСЕ НАЈНОВИОТ СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ

Објавено во: Мои пари 22 Октомври, 2021

Не чекавме многу за да го добиеме најновиот добитник на СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ на Видеолотарија Касинос Австрија. И оваа добивка е супер возбудлива, бидејќи достигнува, речиси, точно 11 милиони денари.

Нашиот најнов добитник се состана со судбината во скопската населба Козле, попладнето на 21 октомври. Неговата добивка изнесува фантастични 10.928.146 денари. Реши да остане анонимен, но ни малку не ги криеше радоста и своите емоции.

Играл со влог од 400 денари и кога ја видел добивката, не можел да им верува на своите очи. Впрочем, дури и откако преспал една ноќ, се разбудил и не можел да поверува дека токму тој е сопственик на толкава добивка. Вели дека парите ќе му стигнат прво да раздолжи кредит, а потоа да купи два стана и заслужено да одмора.

СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ продолжува да менува животи и да буди радост насекаде низ Македонија, со своите добивки, кои се движат меѓу 8.000.000 и 12.000.000 денари. Додека го чекаме следниот, тука се нашите МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивки, чија вредност може да достигна 1.800.000 денари, а не помалку од 1.200.000.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно

Можеби ќе ве интересира

ЗАСАДЕН Е ВТОРИОТ „ПЕНЗИСКИ ПАРК“ ВО СРЕДНОТО УЧИЛИШТЕ „СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО ОХРИД

ЗАСАДЕН Е ВТОРИОТ „ПЕНЗИСКИ ПАРК“ ВО СРЕДНОТО УЧИЛИШТЕ „СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО ОХРИД

Зоран Спасов Ѕоф ќе ја промовира новата книга „Торонто експрес“ во Literatura.mk Superstore во „Ист гејт мол“

Зоран Спасов Ѕоф ќе ја промовира новата книга „Торонто експрес“ во Literatura.mk Superstore во „Ист гејт мол“

Новата серија гејмерски монитори HUAWEI MateView GT веќе e достапна на македонскиот пазар

Новата серија гејмерски монитори HUAWEI MateView GT веќе e достапна на македонскиот пазар

Еднодневна изложба на илустрации во Гевгелија

Еднодневна изложба на илустрации во Гевгелија

Започна со 4 вработени, а денес е најголем брокер на пазарот на осигурување – СН Осигурителен Брокер овој декември одбележува 7 години постоење

Започна со 4 вработени, а денес е најголем брокер на пазарот на осигурување – СН Осигурителен Брокер овој декември одбележува 7 години постоење

А1 Македонија со најдобрата новогодишна промоција во мобилната телефонија досега

А1 Македонија со најдобрата новогодишна промоција во мобилната телефонија досега

Moџо Килингтон: „Уништување“ е роман за потрагата по себе и пропаѓањето на соништата што сме ги имале

Moџо Килингтон: „Уништување“ е роман за потрагата по себе и пропаѓањето на соништата што сме ги имале

Четврто коло во наградната игра ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ

Четврто коло во наградната игра ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ

Прва фабрика во Македонија за производство на сончогледово масло со традиција од 1923 година

Прва фабрика во Македонија за производство на сончогледово масло со традиција од 1923 година