21 Септември, 2019
0.0209

Кампања на брендот Parfois со жени кои со својата приказна се вистинска инспирација за останатите

Објавено во: Мои пари 22 Мај, 2019

Светот на модата е составен од топ модели, но Parfois верува дека на светот му се потребни жени кои со својата приказна се инспирација за сите. Последната кампања наречена “Оur model is a role model” e посветена токму на овие жени, изнаоѓајќи начин да ја раскаже приказната на овие жени.

Секое ново поглавје раскажува фасцинантна приказна на вистинска жена како пејачката Ана Стилвел и моделот Фани Вајц.

Концептот на кампањата, развиен од страна на рекламната агенција, Узина, ја допира сржта на Parfois – бренд направен од една жена за сите жени.

Првото поглавје, кое во главната улога ја има Ана Стилвел, мајка на четири девојчиња и пејачка, го прикажува нејзиното патување во трејлер со целата фамилија во времетраење од три месеци додека го промовирала албумот "Life Trip".

Следната ѕвезда е Фани Вајц, манекенка која е родена со потешкотии во слухот и говорот и е избрана за Мис Унгарија и која ја користи својата слава за да ги охрабри сите да ги следат своите соништа.

Новата кампања наскоро ќе биде лансирана на социјалните мрежи на брендот во повеќе од 70 земји во кои тој функционира.


Можеби ќе ве интересира

ТАВ за 10 години го зголеми бројот на патници за четири пати

ТАВ за 10 години го зголеми бројот на патници за четири пати

Уличниот дефект на Бул. Кочо Рацин бб е саниран

Уличниот дефект на Бул. Кочо Рацин бб е саниран

“Погледни лево десно, стигни до училиште лесно”, сообраќајна едукација за ученици поддржана од ИутеКредит

“Погледни лево десно, стигни до училиште лесно”, сообраќајна едукација за ученици поддржана од ИутеКредит

Прекинато водоснабдувањето на повеќе улици

Прекинато водоснабдувањето на повеќе улици

ИМПОРТЕРИТЕ НА НОВИ ВОЗИЛА ГО ПОЗДРАВУВААТ НОВИОТ ЗАКОН ЗА ДАНОК НА МОТОРНИ ВОЗИЛА

ИМПОРТЕРИТЕ НА НОВИ ВОЗИЛА ГО ПОЗДРАВУВААТ НОВИОТ ЗАКОН ЗА ДАНОК НА МОТОРНИ ВОЗИЛА

Санирани повеќе дефекти во Скопје

Санирани повеќе дефекти во Скопје

Дефектот во Визбегово е саниран

Дефектот во Визбегово е саниран

Детски цртачки работилници и изненадувања од Бимилк во рамките на ИФФК „Браќа Манаки“

Детски цртачки работилници и изненадувања од Бимилк во рамките на ИФФК „Браќа Манаки“

ХалкБанк открива факти за филмскиот фестивал „Браќа Манаки“ – во фокусот наградите и наградените

ХалкБанк открива факти за филмскиот фестивал „Браќа Манаки“ – во фокусот наградите и наградените