16 Јули, 2019
0.0245

Кои улици во Центар утре ќе бидат без вода за пиење

Објавено во: Македонија 12 Јуни, 2019

Од ЈП Водовод и канализација, Скопје ги информираат граѓаните дека утре без вода за пиење ќе биде дел од населба Центар.

„На ден 13.06.2019г. поради водводен приклучок од  Ф 2” цола на ул.Димитрие Чуповски блок 4 н.Центар прекинато ќе водоснабдување на  корисниците  од ул.Димитрие Чуповски блок 4 и кулите бр.19,19,21 од  09:00  часот.

Стабилизирање на водоснабдувањето се очекува по завршување на работните зафати. 

Можеби ќе ве интересира

Со хеликоптер на МВР извлечено е девојче од Селечка Планина

Со хеликоптер на МВР извлечено е девојче од Селечка Планина

Koj е нарачателот од „Рекет“?

Koj е нарачателот од „Рекет“?

Стефанова: Не е точно дека имало претрес во мојот дом, не стравувам за својата иднина

Стефанова: Не е точно дека имало претрес во мојот дом, не стравувам за својата иднина

Притвор за Катица Јанева, побара Мицкоски

Притвор за Катица Јанева, побара Мицкоски

Пратеничката Ванчева Калевска вели дека не смее да има недопирливи на правдата

Пратеничката Ванчева Калевска вели дека не смее да има недопирливи на правдата

Дувњак: Останувам уредник на 1ТВ

Дувњак: Останувам уредник на 1ТВ

Пациентот со вештачко срце една година по операцијата: Жив сум, како нинџа-желка, со ранец на грб кој тежи 7 килограми

Пациентот со вештачко срце една година по операцијата: Жив сум, како нинџа-желка, со ранец на грб кој тежи 7 килограми

Лидер открива кои бизнисмени му платиле на Боки над пет милиони евра

Лидер открива кои бизнисмени му платиле на Боки над пет милиони евра

Мицкоски нема да оди на лидерската средба со Заев

Мицкоски нема да оди на лидерската средба со Заев