22 Септември, 2020
0.0614

Македонија е најевтина земја во Европа - Британците би заштедиле ако се преселат овде

Објавено во: Економија 14 Август, 2020

За Британците Македонија е најевтина земја во Европа, сосе кафе, теретана и деловен ручеk. 

Македонија е најевтината земја во цела Европа за Британците да се преселат, според истражувањето.

Врз основа на 11 „типични трошоци“, анализата на  „Ocean Finance “ покажа дека нашата земја е најприфатлива на целиот континент, со просечна цена на живеење за  само 8,484 фунти годишно.

Земени се в предвид трошоците за изнајмување, комунални услуги, Интернет, намирници, транспорт, членство во теретана, чаша кафе, деловен ручек, пивце, паб оброк и ноќна ноќ.

Британците, чии животни трошоци се  30,276 фунти годишно, би можеле да заштедат неверојатни 21.792 фунти годишно со преселување овде. 

Можеби ќе ве интересира

Ќе се гради пруга од Кичево до границата со Албанија

Ќе се гради пруга од Кичево до границата со Албанија

Грчката економија има кондиција за втор целосен карантин

Грчката економија има кондиција за втор целосен карантин

Просечната плата скокна - СДСМ се пофали дека нивните политики дале резултат

Просечната плата скокна - СДСМ се пофали дека нивните политики дале резултат

ЧОВЕК ОД ДОВЕРБА НА МИЦКОСКИ И ГЛАВНА ЗА ФИНАНСИИ ВО ПАРТИЈАТА - Димитриеска-Кочоска отсега и во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

ЧОВЕК ОД ДОВЕРБА НА МИЦКОСКИ И ГЛАВНА ЗА ФИНАНСИИ ВО ПАРТИЈАТА - Димитриеска-Кочоска отсега и во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Ќе се намали ДДВ за повеќе услуги: Повисок праг за обврзниците на овој данок

Ќе се намали ДДВ за повеќе услуги: Повисок праг за обврзниците на овој данок

Топ-5 најголеми плати во Македонија: Фармацевтите пред банкарите

Топ-5 најголеми плати во Македонија: Фармацевтите пред банкарите

Македонскиот текстил во магацините во странство: Нема нови нарачки, компаниите пред банкрот

Македонскиот текстил во магацините во странство: Нема нови нарачки, компаниите пред банкрот

Колку пари прават водечките светски модни брендови на нашиот пазар?

Колку пари прават водечките светски модни брендови на нашиот пазар?

Дарежливиот газда од Охрид го следи трендот на добра заработувачка од станови во градот

Дарежливиот газда од Охрид го следи трендот на добра заработувачка од станови во градот