28 Март, 2020
0.0519

Резултатите се менуваат, почнува 19-то коло на Баскет 3x3 бизнис

Објавено во: Мои пари 18 Февруари, 2020

Започна 19-тото коло на „Баскет 3x3 бизнис“ во организација на Спорт План. Со тоа, борбата на пријавените екипи на компаниите на кошаркарскиот терен, продолжува и оваа недела.

На врвот на табелата е кошаркарската екипа на „Атлантик Група“ веќе подолго време. По нив, на второто место забрзано ги следат „SolutionAde“, коипак со тесен резултат бегаат од екипата на „НЛБ Банка“.

Но, резултатот се менува секој ден со оглед на тоа што натпреварите се играат од понеделник до четврток. Од вкупно 19 екипи, нивните имиња на вкупната табела со резултати се менува со секој одигран кошаркарски натпревар.

Пријавените екипи во овој спортски настан од ден во ден се сѐ подобри и подобри. Нивното задоволство расте, заедно со дружбата, но и со грижата за здравјето.

Спортскиот центар „Јане Сандански“, каде што се игра „Бизнис 3x3 Баскет“,  нуди одлични услови за спортски настан од ваков тип со перфектно осветлување, топла сала и топла вода во секое време.

Пријавувањето трае и за останатите компании коишто ќе сакаат да пријават своја екипа во возбудливата „Бизнис 3x3 Баскет“ забава. Пријавувањето на нови екипи за учество во новата сезона на веб страницата на Спортплан на следниот линк https://sportplan.mk/prijavi-se/.

За сите вклучени ова е одлична можност во студените месеци да играат во сигурна и топла средина во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. 

Повеќе информации за Спортплан и Бизнис 3x3 Баскет може да се најдат на: http://biznisbasket.mk/  и https://www.facebook.com/sportplan.mk/.

Можеби ќе ве интересира

Макпетрол: Јавното здравје зависи од сите нас, секој е одговорен

Макпетрол: Јавното здравје зависи од сите нас, секој е одговорен

УСЈЕ и годинава се приклучува на глобалната иницијатива „Часот на планетата Земја“

УСЈЕ и годинава се приклучува на глобалната иницијатива „Часот на планетата Земја“

НЛБ Банка подготвува мерки за олеснување на отплатата на кредитите

НЛБ Банка подготвува мерки за олеснување на отплатата на кредитите

Халкбанк ја одложува наплатата на кредитните обврски за 6 месеци за сите физички лица кои имаат редовна отплата на своите обврски

Халкбанк ја одложува наплатата на кредитните обврски за 6 месеци за сите физички лица кои имаат редовна отплата на своите обврски

Вработените од „Аџибадем Систина“ донираа 50 пакети храна и медицински материјали за жителите на Дебар

Вработените од „Аџибадем Систина“ донираа 50 пакети храна и медицински материјали за жителите на Дебар

Санирани повеќе водоводни дефекти во Скопје

Санирани повеќе водоводни дефекти во Скопје

Поради приклучок на водоводна мрежа бе вода дел од Волково

Поради приклучок на водоводна мрежа бе вода дел од Волково

Без вода корисниците на улицата „Петар Георгиев“

Без вода корисниците на улицата „Петар Георгиев“

Уличен дефект на водоводна мрежа на улицата Киро Фетак

Уличен дефект на водоводна мрежа на улицата Киро Фетак