17 Август, 2018
0.3112
    ADIN 558    0%     ALK 8000    -0.61%     GRNT 804.85    -1.93%     INBR 5000    0%     KMB 5193.27    -0.13%     MKSD 204    -2.86%     MPT 45000    0%     MTUR 4650.27    -1.06%     POPK 20    0%     PPIV 45008    -3%     RMDEN17 96.1    0%     RZIT 28    0%     RZTK 511    10.37%     RZUG 10    0%     STB 1030.34    2.59%     STBP 1030.75    0.07%     STIL 133    0.76%     TKVS 5007    0.57%     TNB 14195    0.71%     TTK 1147    -0.52%     UNI 2399    -0.04%     ZILU 247.97    8.28%

(1) Четири најзабавни, примамливи и возбудливи градови во светот

Објавено во: Стил 25 Април, 2018

1. Истанбул- Жителите на Истанбул се гордеат со својот уникатен град и неговата историја, но во голема мера сè уште не се задоволни - само половина од нив велат дека се чувствувале среќни во изминатите 24 часа


2.Сингапур-Оние од Сингапур можеби не ја оценуваат својата културна сцена многу високо, но ја ценат безбедноста во градот и се чувствуват удобно да шетаат ноќе.


3. Бостон- Бостон можеби е еден од најмалку анкетираните градови со низок рејтинг, но нивните жители сѐ уште имаат високи оценки за среќата - и повеќе од половина ги познаваат своите соседи по име.


4.Дубаи- Дубаи има најдолго работно време( до 46 часа неделно), а просечна ноќ надвор чини 167 долари.

                                                                                                                             (продолжува...)

Можеби ќе ве интересира

Мадона полни 60 години: Модна трансформација на кралицата на поп музиката

Мадона полни 60 години: Модна трансформација на кралицата на поп музиката

Елена Велевска ги потврди гласините за развод: Од идиличен брак до семејно насилство

Елена Велевска ги потврди гласините за развод: Од идиличен брак до семејно насилство

Странци нема да можат повеќе да купуваат куќи во оваа земја

Странци нема да можат повеќе да купуваат куќи во оваа земја

Ќерката на Канго со емотивна посвета: Прости ми татко ако не те усреќив

Ќерката на Канго со емотивна посвета: Прости ми татко ако не те усреќив

Седум највлијателни книги за бизнисот напишани некогаш

Седум највлијателни книги за бизнисот напишани некогаш

Oваа банкнота е многу популарна меѓу туристите, еве и зошто

Oваа банкнота е многу популарна меѓу туристите, еве и зошто

(ВИДЕО) Се доселил на пуст остров и еве што направил

(ВИДЕО) Се доселил на пуст остров и еве што направил

МУ ЈА ЗЕМА ТИТУЛАТА НА МЕЛБУРН: Виена рангирана за најдобар град за живеење во светот

МУ ЈА ЗЕМА ТИТУЛАТА НА МЕЛБУРН: Виена рангирана за најдобар град за живеење во светот

Уметникот Зоран Кардула за керќа си: Ние знаевме дека е аутизам, но не и докторите

Уметникот Зоран Кардула за керќа си: Ние знаевме дека е аутизам, но не и докторите