19 Август, 2019
0.0199

15 километарска колона кај Морача: Судир помеѓу три автомобили и камион

Објавено во: Балкан 13 Август, 2019

Утрово околу 07:00 часот, се случил судир помеѓу три автомобили и камион кај кањонот Морача, кај местото Дромира, во Црна Гора.


Поради увид на местото на несреќата се создала 15 километарска колона.
Се уште се врши увид и засега нема дополнителни информации за несреќата, повредени се две лица кои се пренесени во Ургентниот блок на Клиничкиот центар во Црна Гора, информирале полицајците кои биле на самиот настан.


Според медиумите од регионот, сударот се случил помеѓу три автомобили и еден камион, а по несреќата се создала 15 километри колона од возила.
Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) СРБИТЕ ЗА НЕГО СОНУВААТ 70 ГОДИНИ: Ѕирнете го новиот автопат Милиош Велики

(ФОТО) СРБИТЕ ЗА НЕГО СОНУВААТ 70 ГОДИНИ: Ѕирнете го новиот автопат Милиош Велики

Обвинувања за Рама дека е најкорумпиран премиер на Балканот

Обвинувања за Рама дека е најкорумпиран премиер на Балканот

Морина нема поим зошто Македонија му го земала британскиот пасош

Морина нема поим зошто Македонија му го земала британскиот пасош

(ВИДЕО) ПОРОЈНИ ДОЖДОВИ СО ЖРТВИ ВО ИСТАНБУЛ: Градот под вода, автомобили пливаат

(ВИДЕО) ПОРОЈНИ ДОЖДОВИ СО ЖРТВИ ВО ИСТАНБУЛ: Градот под вода, автомобили пливаат

(ВИДЕО) ДРАМА НА АВТОПАТ ВО ХРВАТСКА: Авион принудно слетал, патниците престрашени

(ВИДЕО) ДРАМА НА АВТОПАТ ВО ХРВАТСКА: Авион принудно слетал, патниците престрашени

Што се случи со децата кои се затруја во Хрватска?

Што се случи со децата кои се затруја во Хрватска?

НЕ СЕ САМО МАКЕДОНЦИТЕ: Кои други народи немаат пари за летување?

НЕ СЕ САМО МАКЕДОНЦИТЕ: Кои други народи немаат пари за летување?

(ВИДЕО) Машко - женска тепачка на плажа во Улцињ предизвика лавина реакции

(ВИДЕО) Машко - женска тепачка на плажа во Улцињ предизвика лавина реакции

Петнаесета земја го повлекува признавањето на Косово, вели Дачиќ

Петнаесета земја го повлекува признавањето на Косово, вели Дачиќ