21 Октомври, 2019
0.0197

(18+) МОРБИДНА ГЛЕТКА НА МЕСТОТО НА ЗЛОСТОРОТ: Момче обесено, девојка во локви крв во Србија

Објавено во: Балкан 10 Октомври, 2019

Трагедија ја потресе утринава Србија. Млад живот згаснал во напуштена куќа во село близу Краљево, каде утринава е најден обесен Александар Т. (26) од Краљево а покрај него во локви крв е најдена Анџела (22) од село Чукојевац исто така кај Краљево, а најверојатно се работи за убиство и самоубиство, пренесуваат српските медиуми.

-Ужасна сцена е затекната. Младо момче висеше обесено и видовме дека е мртво, а  несреќната девојка лежеше на под и даваше знаци на живот иако беше прободена со нож, изјавил пред новинарите жител на селото Печен.

Анџела С. во тешка ситуација е примена во болницата во Краљево.

- Девојчето има седум убодни рани, четири во градите, две во вратот и една во абдоменот. Стабилна е во моментот, но со оглед на сериозните повреди, прогнозата не е за пофалба, но се очекува повредената девојка да се стабилизира во наредните 24 часа, изјавил пред новинарите д-р Зоран Мрвиќ, директор на Општа болница Студеница во Краљево.

Куќата во селото Печен му припаѓала на дедото на момчето кое се обесило, а полицијата работи на утврдување на сите околности под кои ова злосторство е извршено.

-Во овој крај вакво злосторство не се памети. Се зборува дека се работи за суицидно семејство. Дедото на Александар се убил со пушка, а потоа неговиот татко се обесил во планината. Сега слична судбина го стигнала и ова момче. Тага, рекол за медиумите Зоран Петровиќ од тоа село.

Работниците кои работат во блиската млекара, која се наоѓа преку патот на куќата во која се случило злосторството, рекле за српски „Курир“ дека за овој настан дознале утринава во шест ипол, кога дошле на работа и ја виделе полицијата која вршела увид.

-Александар беше добро момче, доаѓаше повремено на имотот на дедото, и влечеше дрвја со другарите од семејната шума. Куќата била запуштена и никој не живееше таму, кратко рекол еден од работниците на оваа млекара.

Можеби ќе ве интересира

ПОРАКА ОД СОФИЈА ДО МАКРОН: Граѓаните извикуваа „Бугарија и Македонија под едно небо”

ПОРАКА ОД СОФИЈА ДО МАКРОН: Граѓаните извикуваа „Бугарија и Македонија под едно небо”

(ВИДЕО) ЖЕНА ГО НАВРЕДУВАШЕ ЦИПРАС ПРИ ЛЕТ ВО АВИОН: Му порача дека местото му било в затвор

(ВИДЕО) ЖЕНА ГО НАВРЕДУВАШЕ ЦИПРАС ПРИ ЛЕТ ВО АВИОН: Му порача дека местото му било в затвор

ГРЦИЈА ЌЕ БИДЕ НА ШТРЕК: Ги засега Договорот од Преспа и случувањата кај нас

ГРЦИЈА ЌЕ БИДЕ НА ШТРЕК: Ги засега Договорот од Преспа и случувањата кај нас

Курти: Одлуката на ЕУ за Македонија и Албанија е штетна за дијалогот Белград-Приштина

Курти: Одлуката на ЕУ за Македонија и Албанија е штетна за дијалогот Белград-Приштина

Ангел Димитров: Одлуката за нови избори во Северна Македонија е изненадувачка

Ангел Димитров: Одлуката за нови избори во Северна Македонија е изненадувачка

Макрон следниот месец во Скопје и Тирана?

Макрон следниот месец во Скопје и Тирана?

Ципрас: Мицотакис ништо не превзеде за Северна Македонија

Ципрас: Мицотакис ништо не превзеде за Северна Македонија

БДЕЕЊЕ ПРЕД ФРАНЦУСКАТА АМБАСАДА ВО СОФИЈА: Бугарите со порака за Макрон кој стави вето за Македонија

БДЕЕЊЕ ПРЕД ФРАНЦУСКАТА АМБАСАДА ВО СОФИЈА: Бугарите со порака за Макрон кој стави вето за Македонија

ФРАНЦИЈА ДЕПОРТИРА АЛБАНЦИ: Макрон го потенцираше напливот на баратели на азил

ФРАНЦИЈА ДЕПОРТИРА АЛБАНЦИ: Макрон го потенцираше напливот на баратели на азил