27 Мај, 2022
0.0326

6 милиони денари за една недела од Видеолотарија за играчите

Објавено во: Мои пари 13 Мај, 2022

Видеолотарија Касинос Автсрија оваа недела им исплати вкупна сума од шест милиони денари на играчите на видеолотариските терминали за МИЛИОНЕР и МИНИ ЏЕКПОТ добивки.  Тројца наши играчи стана милионери, благодарение на МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ добивките.

И оваа недела беше со три МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ добивки, на радост на играчите. Почна во Прилеп, со џекпотот освоен на 7 мај, во објект на Евротип. Среќниот добитник Е.С. играјќи ја 20 Super Hot на виделотариските терминали, го збогати својот домашен буџет за 1.304.971,00 денар.

Потоа следуваше убавата приказна од Скопје, со добитничката на МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ во Буњаковец, која на 10 мај освои 1.455.480,00 денари. Последниот добитник воминативе седум дена е А.Д. од Тетово. Неговиот МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ е вреден 1.232.918,00 денари, а неговата среќна игра е 40 Burning Hot.

Вкупниот фонд на бројните МИНИ ЏЕКПОТ добивки  минатава седмица е 2.005.323,00 денари.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно #МилионерЏекпот

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Новата сликовница „Рекичето што сакаше да порасне“ од Ване Костуранов и Ана Торма ќе биде промовирана во „Литература.мк“ во Струмица

Новата сликовница „Рекичето што сакаше да порасне“ од Ване Костуранов и Ана Торма ќе биде промовирана во „Литература.мк“ во Струмица

Пронајди и резервирај летови брзо и едноставно на Petal Search

Пронајди и резервирај летови брзо и едноставно на Petal Search

Силк Роуд Банка во вторник започнува со предвремена исплатата на пензиите за мај

Силк Роуд Банка во вторник започнува со предвремена исплатата на пензиите за мај

Министерството за економија го прогласи ХалкЕко проектот на Халкбанк за најдобар општествено одговорен проект во категоријата „однос со животната средина“

Министерството за економија го прогласи ХалкЕко проектот на Халкбанк за најдобар општествено одговорен проект во категоријата „однос со животната средина“

Уживајте на летното сонце - со заштита за косата и скалпот за да спречите предвремено стареење

Уживајте на летното сонце - со заштита за косата и скалпот за да спречите предвремено стареење

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА, НОВИ 5 МИЛИОНИ ДЕНАРИ КАЈ ИГРАЧИТЕ НА ВИДЕОЛОТАРИЈА СО МИЛИОНЕР И МИНИ ЏЕКПОТ

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА, НОВИ 5 МИЛИОНИ ДЕНАРИ КАЈ ИГРАЧИТЕ НА ВИДЕОЛОТАРИЈА СО МИЛИОНЕР И МИНИ ЏЕКПОТ

Предизвик за сите гејмери: НЕПТУН организира голем GAMING настан

Предизвик за сите гејмери: НЕПТУН организира голем GAMING настан

Агенцијата „Represent Communications Скопје“ прослави 5 години од постоењето со инклузија на глуви и наглуви лица

Агенцијата „Represent Communications Скопје“ прослави 5 години од постоењето со инклузија на глуви и наглуви лица

11 нови македонски чинари во дворот на училиштето Коменски

11 нови македонски чинари во дворот на училиштето Коменски