19 Јули, 2019
0.0064
ФОКУС НА ДЕНОТ: Oткажана лидерската, Заев предложи Русковска да ја замени Јанева

ФОКУС НА ДЕНОТ: Oткажана лидерската, Заев предложи Русковска да ја замени Јанева

Што велат од ВМРО-ДПМНЕ за предлогот на Заев за СЈО?

Што велат од ВМРО-ДПМНЕ за предлогот на Заев за СЈО?

Муцунски: Ни треба силно обвинителство, антипод на СЈО кое ќе се бори, а не создава највисока корупција

Муцунски: Ни треба силно обвинителство, антипод на СЈО кое ќе се бори, а не создава највисока корупција

Здравство децидно: Нема да се примаат деца во градинка и училиште без пополнет вакцинален картон

Здравство децидно: Нема да се примаат деца во градинка и училиште без пополнет вакцинален картон

Македонците со двојно повеќе „дебели“ кредити, купуваат поскапи недвижнини и автомобили

Македонците со двојно повеќе „дебели“ кредити, купуваат поскапи недвижнини и автомобили

КРУШЕВО ПОФАЛЕНО: Како им успеа да го дуплираат бројот на туристички ноќевања?

КРУШЕВО ПОФАЛЕНО: Како им успеа да го дуплираат бројот на туристички ноќевања?

(ВИДЕО) ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ: Повреден турист, трудница префрлена во болница, срушени фасади

(ВИДЕО) ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ: Повреден турист, трудница префрлена во болница, срушени фасади

Владата без јасна стратегија за тужбата од Хеленик петролеум: Процесот бил сензитивен

Владата без јасна стратегија за тужбата од Хеленик петролеум: Процесот бил сензитивен

Брисел го пали алармот, во Скопје доаѓа Хан

Брисел го пали алармот, во Скопје доаѓа Хан

Најнови вести

(ВИДЕО) ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ: Повреден турист, трудница префрлена во болница, срушени фасади

19 Јули, 2019

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога на него паднал гипс од музеј.Искривен е крстот на црква во грчката престолнина. Во

МИНИСТЕР СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА: Вечера платил со службена картичка

МИНИСТЕР СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА: Вечера платил со службена картичка

ФОКУС НА ДЕНОТ: Oткажана лидерската, Заев предложи Русковска да ја замени Јанева

ФОКУС НА ДЕНОТ: Oткажана лидерската, Заев предложи Русковска да ја замени Јанева

По силниот земјотрес уште осум потреси близу Атина

По силниот земјотрес уште осум потреси близу Атина

Дали Русковска прифаќа да биде наследник на Катица Јанева?

Дали Русковска прифаќа да биде наследник на Катица Јанева?

Ова се топ три најплатени професии во Македонија

Ова се топ три најплатени професии во Македонија