30 Октомври, 2020
0.4851
ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нов рекорд на заразени, не е исклучена можноста и за нови мерки

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нов рекорд на заразени, не е исклучена можноста и за нови мерки

Почна закажувањето за брзите тестови: Нема потреба од консултација со матичен лекар, термините зафатени до 10. ноември

Почна закажувањето за брзите тестови: Нема потреба од консултација со матичен лекар, термините зафатени до 10. ноември

Субвенции за струја за семејствата погодени од Ковид: Се бараат пари

Субвенции за струја за семејствата погодени од Ковид: Се бараат пари

Која банка има добивка од 23 милиони евра до крај на септември?

Која банка има добивка од 23 милиони евра до крај на септември?

Алармантен бројот и на суспектните на ковид: Тешко до термин за ПЦР-тест и за оние кои имаат симптоми и оние кои биле во контакт со заразен

Алармантен бројот и на суспектните на ковид: Тешко до термин за ПЦР-тест и за оние кои имаат симптоми и оние кои биле во контакт со заразен

КОИ СЕ ТИЕ СРЕЌНИЦИ: Во земјава има 28 илјади граѓани кои во банките чуваат по над 30 илјади евра

КОИ СЕ ТИЕ СРЕЌНИЦИ: Во земјава има 28 илјади граѓани кои во банките чуваат по над 30 илјади евра

Во Измир повредени над 600 луѓе, Заев изрази сочувство

Во Измир повредени над 600 луѓе, Заев изрази сочувство

Во Македонија секој петти жител е сиромашен

Во Македонија секој петти жител е сиромашен

Наќе Чулев позитивен на коронавирусот

Наќе Чулев позитивен на коронавирусот

Најнови вести

Во Измир повредени над 600 луѓе, Заев изрази сочувствува

30 Октомври, 2020

Бројката на повредени во земјотресот во Измир се искачи на 607, a спасувачките служби не застануваат. Во локалната болница на островот Самос во Грција помош побараа уште 8 лица со полесни повреди.Гувернерот на Измир, Јавуз Селим Косгер, изј

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нов рекорд на заразени, не е исклучена можноста и за нови мерки

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нов рекорд на заразени, не е исклучена можноста и за нови мерки

Лидија Димова и официјално е разрешена

Лидија Димова и официјално е разрешена

КОРОНАВИРУС: Денес 934 заразени и 5 починати

КОРОНАВИРУС: Денес 934 заразени и 5 починати

Во Македонија секој петти жител е сиромашен

Во Македонија секој петти жител е сиромашен

Коста Петров: СДСМ е целосно подготвена да учествува во процесот на декриминализација на канабисот

Коста Петров: СДСМ е целосно подготвена да учествува во процесот на декриминализација на канабисот