26 Јуни, 2019
0.0069
УТРИНСКИ ФОКУС: Нови министри од реконструкцијата на Влада - Од денес субвенции за електрични тротинети

УТРИНСКИ ФОКУС: Нови министри од реконструкцијата на Влада - Од денес субвенции за електрични тротинети

Арсовски: Ако не се смени начинот на владеење залудно е да се сменат и сите функционери

Арсовски: Ако не се смени начинот на владеење залудно е да се сменат и сите функционери

Македонија добива милијарда евра од емиграцијата, странските пензии зголемени за два и пол пати

Македонија добива милијарда евра од емиграцијата, странските пензии зголемени за два и пол пати

Млада битолчанка одбрала рударска струка и во иднина сака да работи во рудник

Млада битолчанка одбрала рударска струка и во иднина сака да работи во рудник

Денеска ќе се гласа за новите министри, меѓу кои е и Заев

Денеска ќе се гласа за новите министри, меѓу кои е и Заев

ФОКУС НА ДЕНОТ: Aкција во Љуботен - што заплени полицијата?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Aкција во Љуботен - што заплени полицијата?

Денес нестабилно: Кога се очекува стабилизација на времето

Денес нестабилно: Кога се очекува стабилизација на времето

(ФОТО) Трајан Димковски се уште неизбран го испрати Љупчо Николовски од МЗШВ

(ФОТО) Трајан Димковски се уште неизбран го испрати Љупчо Николовски од МЗШВ

Зоран Ставрески повикан во финансиска полиција

Зоран Ставрески повикан во финансиска полиција

Најнови вести

УТРИНСКИ ФОКУС: Нови министри од реконструкцијата на Влада - Од денес субвенции за електрични тротинети

26 Јуни, 2019

*  Денеска ќе се гласа за новите министри, меѓу кои е и ЗаевСобранието денеска во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри.Пратениците ќе гласаат за избор на Трајан

КРВАВА ПРЕСМЕТКА ВО МАЛТА: Србин избоден од сонародник

КРВАВА ПРЕСМЕТКА ВО МАЛТА: Србин избоден од сонародник

Од денеска пријавување за нови субвенции за електрични тротинети и велосипеди

Од денеска пријавување за нови субвенции за електрични тротинети и велосипеди

(ВИДЕО) Еден од најпознатите нарко - босови избегал од затвор пред екстрадиција во Италија

(ВИДЕО) Еден од најпознатите нарко - босови избегал од затвор пред екстрадиција во Италија

Кои улици во Кисела вода се без вода

Кои улици во Кисела вода се без вода

Шекеринска втор пат како „рамноправна“ во Брисел

Шекеринска втор пат како „рамноправна“ во Брисел