17 Август, 2018
2.7807
    ADIN 558    0%     ALK 8000    -0.61%     GRNT 804.85    -1.93%     INBR 5000    0%     KMB 5193.27    -0.13%     MKSD 204    -2.86%     MPT 45000    0%     MTUR 4650.27    -1.06%     POPK 20    0%     PPIV 45008    -3%     RMDEN17 96.1    0%     RZIT 28    0%     RZTK 511    10.37%     RZUG 10    0%     STB 1030.34    2.59%     STBP 1030.75    0.07%     STIL 133    0.76%     TKVS 5007    0.57%     TNB 14195    0.71%     TTK 1147    -0.52%     UNI 2399    -0.04%     ZILU 247.97    8.28%
Димитров: Со Договорот со Грција, Македонија се зацврстува на светската мапа

Димитров: Со Договорот со Грција, Македонија се зацврстува на светската мапа

Муареми сведочи за тешки злоупотреби: Испитуваме милионски криминал поврзан со странска инвестиција во земјава

Муареми сведочи за тешки злоупотреби: Испитуваме милионски криминал поврзан со странска инвестиција во земјава

ТУРСКА КРИЗА: Oна што се увезува ќе биде поевтино за македонските компании

ТУРСКА КРИЗА: Oна што се увезува ќе биде поевтино за македонските компании

На што се жалат корисниците на електронски комуникации?

На што се жалат корисниците на електронски комуникации?

Како „меси“ скопски „Жито Лукс“?

Како „меси“ скопски „Жито Лукс“?

БОЈКОТ ЗА „APPLE“: Ердоган се бори против телефонот што можеби му помогна да ја задржи моќта

БОЈКОТ ЗА „APPLE“: Ердоган се бори против телефонот што можеби му помогна да ја задржи моќта

Лековита билка носи 3000 евра заработка по хектар

Лековита билка носи 3000 евра заработка по хектар

Војници по грешка убиле свои колеги

Војници по грешка убиле свои колеги

Србите добиваат четири општини, а Косово го добива Прешево?

Србите добиваат четири општини, а Косово го добива Прешево?

Најнови вести

Земјотрес ја стресе Италија

16 Август, 2018

Земјотрес со јачина од 5,2 по Рихтеровата скала ја погоди централна Италија.Потресот бил во близина на Монтелчифоне во областа Молизе на длабочина од 9 км. Нема информации за човечки жртви или за материјална штета.Во истиот регион имаше потрес од 4,2

Koлку луѓе исчезнаа по уривањето на мостот во Џенова?

Koлку луѓе исчезнаа по уривањето на мостот во Џенова?

Димитров: Со Договорот со Грција, Македонија се зацврстува на светската мапа

Димитров: Со Договорот со Грција, Македонија се зацврстува на светската мапа

Се урна ѕид од зграда, делови паднале и врз детски креветчиња

Се урна ѕид од зграда, делови паднале и врз детски креветчиња

Саниран дефектот во Студеничани

Саниран дефектот во Студеничани

Лековита билка носи 3000 евра заработка по хектар

Лековита билка носи 3000 евра заработка по хектар