19 Јуни, 2019
0.0338

А кој ќе ме научи да балансирам?

Објавено во: Стил 13 Февруари, 2019

Десет години не пушам, а уште ми нудат цигара на излегување, осум години бев вегетаријанец, а цело време ме викаа на ќебапчиња. Скоро девет години работам во модна индустрија, и можам да бидам легитимна јавна личност, баш напротив, во изминативе десет години резимирано, бев тивка. Иако брендот ми е Драма, и треба шокови на дневно ниво да ви приредувам, сепак во изминатиов период се што правев беше суптилно ненаметливо. Мислам дека доста молчев, ај да видиме колку и како можам јас со мое влијание да направам добро. За себе пред се, а понатаму за сите што сакаат да бидат верни на своите избори.

Биди подобар за себе. Направи подобро за себе, најдоброто што го можеш во моментот кога треба да донесеш одлука или да повлечеш потег. Не одеднаш, не очекувај дека ќе имаш резулатати после првиот чекор за подобар бизнис, после првата салата за правилна исхрана, после првото одење на психолог за да си ја доведеш главата во ред. Нема, ќе си почекаш. Како беше, патот од илјада милји започнува со еден единствен чекор. Епа направи го. АМА ЗА СЕБЕ ДЕЧКИ.

Целата колумна на Ивана Кнез читајте ја на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Селебрити ту би

Селебрити ту би

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор