29 Ноември, 2021
0.0231

„Аџибадем Систина“ ги намали цените на PCR и антигенскиот тест

Објавено во: Мои пари 22 Ноември, 2021

Клиничката болница „Аџибадем Систина“ ги намали цените на тестовите за детекција на присуство на коронавирусот (PCR) и антигенскиот тест.

„Аџибадем Систина“ им излегува во пресрет на сите кои имаат потреба во овој период од тестирање, па новата цена на PCR-тестот изнесува 1.900 денари. Достапен е и фамилијарен пакет за тестирање над три члена од семејството по цена од 1.600 денари по лице. Дополнително болницата нуди и  пакет групно тестирање за над 30 членови  за компании каде цената за еден тест чини 1.500 денари, доколку тестирањето се одвива во Клиничката болница „Аџибадем Систина“. Нудиме и опција на групно  тестирање (повеќе од 30 лица)  на терен  каде цената  изнесува 1.800 денари.

Во дијагностичките лаборатории на „Аџибадем Систина“  се нуди и брз антигенски тест  по промотивна цена од 900 денари по лице. Клиничката болница „Аџибадем Систина“ располага со најголемата приватна лабораторија на Балканот и е единствената во која се изведуваат сите видови тестирања за Ковид-19.

Резултатите се издаваат истиот ден, а тестирањата се без закажување.

За граѓаните кои имаат потреба од брзи резултати достапен е и ургентниот PCR-тест по намалена цена од 7.000 денари. Резултатите се добиваат за 2 часа.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

КБ Прво Пензиско Друштво во склоп на кампањата “Замени и засади” посади 2500 садници

КБ Прво Пензиско Друштво во склоп на кампањата “Замени и засади” посади 2500 садници

Dm Дрогерие Маркт осигура донација вредна 300.000 денари за националната мрежа против семејно и насилство врз жените „глас против насилство“!

Dm Дрогерие Маркт осигура донација вредна 300.000 денари за националната мрежа против семејно и насилство врз жените „глас против насилство“!

Каратистите на „Макпетрол“ освоија шест медали на Балканскиот шампионат

Каратистите на „Макпетрол“ освоија шест медали на Балканскиот шампионат

Cyber Monday во Fashion Group: Уште поголеми попусти за супер старт на неделата!

Cyber Monday во Fashion Group: Уште поголеми попусти за супер старт на неделата!

Игор се надевал на тротинет, но освои скутер

Игор се надевал на тротинет, но освои скутер

„СНЕШКО: Дневникот на едно кутре“ од Снешка Путинска Трајковска е топла приказна за грижата кон миленичињата

„СНЕШКО: Дневникот на едно кутре“ од Снешка Путинска Трајковска е топла приказна за грижата кон миленичињата

Преку пола милион прегледи за македонските претставници на детскиот евросонг

Преку пола милион прегледи за македонските претставници на детскиот евросонг

Wine Berry – нов вински бар и продавница со уникатен концепт

Wine Berry – нов вински бар и продавница со уникатен концепт

Гифт-картичка од Комерцијална Банка и Ист Гејт Мол - идеалниот подарок за љубителите на шопингот

Гифт-картичка од Комерцијална Банка и Ист Гејт Мол - идеалниот подарок за љубителите на шопингот