06 Декември, 2022
0.0400

Агнеса ќе се раздели од својата постара ќерка: Вивиен замина да студира во Словенија (ФОТО)

Објавено во: Македонија 04 Октомври, 2022

Добивај вести на Viber

Агнеса Органџиева важи за една од најпознатите инфлуенсерки на Инстаграм, каде има повеќе од 100.000 следбеници. На професионален план таа е дипломиран правник, додека на приватен е мајка на две ќерки - Вивиен и Тифани.

Откако, кон крајот на мај, Агнеса откри дека нејзината постара ќерка е матурантка, сега откри и каде нејзината наследничка ќе го продолжи своето високо образование.

Имено, Вивиен ќе студира на Универзитетот во Нова Горица, Словенија. Гордата мајка сподели фотографии од првата посета во Словенија, објави порталот Хаштаг.

Како родител, Агнеса не го криеше воодушевувањето од пристапот на вработите во универзитетот и од топлото добредојде, па така со своите следбеници го сподели своето искуството.

„Ги запознав професорите, секретарот на универзитетот, ректорот на универзитетот и не можев да верува колку се сите дружељубиви, колку топло добредојде имавме, како пречек, каква насмевка дури сите имаат. Истите не однесоа на ручек со големо задоволство“ - напиша гордата мајка на стори на Инстаграм, каде тој пристап го спореди со оној во нашата држава.

Инаку, Вивиен заврши во средното медицинско училиште „д-р Панче Караѓозов“.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

И „СТАВААТ“ ГРЕВ ДЕКА ДОСЕГА НЕ ОБЛЕКЛА СУДСКА ТОГА, ТАА ВЕТУВА „ЦРВЕН КАРТОН“ ЗА КОРУМПИРАНИТЕ СУДИИ - која е Весна Дамева, новата претседателка на Судскиот совет

И „СТАВААТ“ ГРЕВ ДЕКА ДОСЕГА НЕ ОБЛЕКЛА СУДСКА ТОГА, ТАА ВЕТУВА „ЦРВЕН КАРТОН“ ЗА КОРУМПИРАНИТЕ СУДИИ - која е Весна Дамева, новата претседателка на Судскиот совет

Потпишана роаминг декларација на самитот во Тирана: Што значи тоа за граѓаните?

Потпишана роаминг декларација на самитот во Тирана: Што значи тоа за граѓаните?

Пенов контра Ленин: Протестот е насочен против граѓаните, а не кон тие што треба

Пенов контра Ленин: Протестот е насочен против граѓаните, а не кон тие што треба

ЗАЕДНО СЕ БОРЕВМЕ ПРОТИВ РЕЖИМОТ, БЕШЕ ЧЕСЕН И ПРАВИЧЕН ЧОВЕК - сопартијците се простуваат од починатиот поранешен пратеник Сашко Костов

ЗАЕДНО СЕ БОРЕВМЕ ПРОТИВ РЕЖИМОТ, БЕШЕ ЧЕСЕН И ПРАВИЧЕН ЧОВЕК - сопартијците се простуваат од починатиот поранешен пратеник Сашко Костов

Градоначалникот на Арачиново објасни зошто општината има 474 отсто зголемена потрошувачака на струја

Градоначалникот на Арачиново објасни зошто општината има 474 отсто зголемена потрошувачака на струја

Васкопулос Филипов: Времето ќе покаже како ќе се движиме со јазичното прашање

Васкопулос Филипов: Времето ќе покаже како ќе се движиме со јазичното прашање

ДЕКЛАРАЦИЈА ЗА ПОНИСКИ ЦЕНИ НА РОАМИНГОТ ВО 2023 МЕЃУ ЕУ И ЗАПАДЕН БАЛКАН - што друго ќе донесе Самитот во Тирана

ДЕКЛАРАЦИЈА ЗА ПОНИСКИ ЦЕНИ НА РОАМИНГОТ ВО 2023 МЕЃУ ЕУ И ЗАПАДЕН БАЛКАН - што друго ќе донесе Самитот во Тирана

СТРАОТНА НЕСРЕЌА СИНОЌА ВО КОЗЛЕ - загина младо момче возач на скутер

СТРАОТНА НЕСРЕЌА СИНОЌА ВО КОЗЛЕ - загина младо момче возач на скутер

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Дојави за бомби имаше во Кавадарци, откриен е и малолетник кој испраќал заканувачки пораки

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Дојави за бомби имаше во Кавадарци, откриен е и малолетник кој испраќал заканувачки пораки