31 Март, 2020
0.0219

АКО ЈА ОСУДАТ: Колку години затвор и се закануваат на продавачката што удри полицајка

Објавено во: Балкан 16 Јануари, 2020

Поради нападот на службено лице во извршување на должноста, продавачката која пред неколку дена на пазар во соседна Србија удри комунална полицајка би можела да заврши зад решетки и таму да помине и до осум години.

Таа ја призна вината и е пуштена да се брани од слобода до крајот на постапката. 

Инцидентот кој ја подели јавноста се случи во неделата предпладне кога Садија Д. која продаваше стока надвор од тезга, нокаутираше полицајка. На немилиот настан му претходела караница, а потоа и негодување бидејќи полицајката се обидела да ја задржи нејзината торба со стока. Откако удри официјално лице, Садија избега а само неколку часа подоцна е уапсена и приведена.


Во изјавата пред надлежните Садија кажа дека со продажбата на пазар го издржува целото семејство и дека тезгите се многу скапи при што не е во можност да си дозволи.

Можеби ќе ве интересира

ГИ ЗАГРИЖУВА ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ: Две балкански земји бараат помош од НАТО

ГИ ЗАГРИЖУВА ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ: Две балкански земји бараат помош од НАТО

Доктори во Романија поднесоа оставки поради немање заштитна опрема

Доктори во Романија поднесоа оставки поради немање заштитна опрема

ВРАБОТЕНИ, НЕВРАБОТЕНИ, ПЕНЗИОНЕРИ: Српските граѓани ќе добијат по 100 евра

ВРАБОТЕНИ, НЕВРАБОТЕНИ, ПЕНЗИОНЕРИ: Српските граѓани ќе добијат по 100 евра

Хулуси Акар со честитка: Северна Македонија ќе го зајакне НАТО

Хулуси Акар со честитка: Северна Македонија ќе го зајакне НАТО

ГРКОТ ШТО БЕШЕ ПОПОЗНАТ КАЈ НАС ОТКОЛКУ ВО РОДНАТА ЗЕМЈА - почина Маноли од коронавирусот

ГРКОТ ШТО БЕШЕ ПОПОЗНАТ КАЈ НАС ОТКОЛКУ ВО РОДНАТА ЗЕМЈА - почина Маноли од коронавирусот

Борисов: Членството во НАТО ќе придонесе за развој на нашите братски односи

Борисов: Членството во НАТО ќе придонесе за развој на нашите братски односи

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО ЗЕНИЦА: Тепачка за вреќа брашно

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО ЗЕНИЦА: Тепачка за вреќа брашно

Д-р Емануил Најденов: Разликата помеѓу грипот и коронавирусот е дека вториот стекна слава

Д-р Емануил Најденов: Разликата помеѓу грипот и коронавирусот е дека вториот стекна слава

СОСЕДИТЕ ЌЕ ИЗВЕЗАТ БРАШНО: 4.000 тони ќе завршат кај нас и кај Црногорците

СОСЕДИТЕ ЌЕ ИЗВЕЗАТ БРАШНО: 4.000 тони ќе завршат кај нас и кај Црногорците