11 Август, 2022
0.0455

АКО МУ ЗАБРАНУВАТЕ НА ЃОКОВИЌ ДА ГО ОСВОИ ТУРНИРОТ ПО ДЕСЕТТИ ПАТ, ЗОШТО ВЕДНАШ НЕ КАЖАВТЕ-НЕМА ВИЗА: Не го малтретирајте, му порача Вучиќ на австралискиот премиер

Објавено во: Балкан 15 Јануари, 2022

Добивај вести на Viber

Не стивнуваат реакциите од сите страни на светот пред да се слушне конечната одука на судитте во Австралија за учеството на светскиот рекет број еден на Австралија опен. По изјавата на австралискиот премиер, Скот Морисон дека Новак е опасност за сите граѓани, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на својот профил на Инстаграм директно се обрати коннего.

-Можете да замислите како би изгледало тоа кога во Србија некој министер би можел да поништи одлука на судија, значи на важечки судски органи. Така ни покажаа можеби како донекаде изгледа независно судство, но пред се како изгледа неважно судство бидејќи целата власт е во рацете на извршните органи. Моралното прашање е многу поважно. Ако сакавте да му забраните на Ѓоковиќ да го освои турнирот по десетти пат, зошто не го направивте тоа веднаш? Зошто не му кажавте дека е невозможно да добие виза? Зошто го малтретирате и се изживувате, не само над него и неговото семејство туку и над цела една нација? Тоа ли е потребно да ги добиете изборите. Се појави еден претседател од една мала земја кој може да му го каже тоа на еден голем премиер од една голема земја. Знаете зошто можам, затоа што ја кажувам вистината и затоа што и вие знаете дека кажувам вистина, вели Вучиќ во видеото на Инстаграм.View this post on Instagram

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav)


Можеби ќе ве интересира

Холанѓанка сакала да се фотографира и паднала од карпа висока 12 метри по што починала

Холанѓанка сакала да се фотографира и паднала од карпа висока 12 метри по што починала

Возач со 1,85 промили алкохол во крвта возел во спротивна насока на автопат во Црна Гора

Возач со 1,85 промили алкохол во крвта возел во спротивна насока на автопат во Црна Гора

Aко патувате во Грција, на познат остров се затворени три плажи

Aко патувате во Грција, на познат остров се затворени три плажи

(ВИДЕО) ГРЦИТЕ СЕ БОРАТ СО ОГНЕНА СТИХИЈА НА ЗАКИНТОС: Мештаните бегаат за да спасат жива глава

(ВИДЕО) ГРЦИТЕ СЕ БОРАТ СО ОГНЕНА СТИХИЈА НА ЗАКИНТОС: Мештаните бегаат за да спасат жива глава

Тинејџер подметнал дури десет пожари на територијата на Херцег Нови: со денови палел вегетација покрај патот, сега е фатен

Тинејџер подметнал дури десет пожари на територијата на Херцег Нови: со денови палел вегетација покрај патот, сега е фатен

Кирил Петков за аферата со Лена Бориславова: Toa e жолта помија на мафијашите

Кирил Петков за аферата со Лена Бориславова: Toa e жолта помија на мафијашите

НОВИНАРИТЕ НА ИНДЕКС НА НОЗЕ - кои се клучните грешки во лекувањето на нивниот колега Матијаниќ кој почина од ковид на 51 годишна возраст

НОВИНАРИТЕ НА ИНДЕКС НА НОЗЕ - кои се клучните грешки во лекувањето на нивниот колега Матијаниќ кој почина од ковид на 51 годишна возраст

Брнабиќ се објаснуваше зошто летувала во Хрватска

Брнабиќ се објаснуваше зошто летувала во Хрватска

Еве како Хрватите сакаат да ги одвратат крадците - креативна порака осамна на аптека

Еве како Хрватите сакаат да ги одвратат крадците - креативна порака осамна на аптека