23 Септември, 2018
0.5581
    ALK 8001    -0.04%     BESK 10100    0%     CEVI 1000    0%     GRNT 820    0%     KMB 5174.73    0.16%     MPOL 314    0%     MPT 47013    -1.53%     OHB 6600    0.79%     OKTA 4296.07    0.92%     RZTK 526    0%     RZUS 108    0%     STB 1115    0.54%     STBP 1158    0.73%     TNB 14007.94    0.06%     TTK 1135    -0.03%     UNI 2307.38    -0.99%

АКТЕРКАТА САЊА АРСОВСКА: Театарот ни е во коматозна состојба

Објавено во: Стил 16 Април, 2018

И уметноста и уметниците имаат обврска да ја разобличуваат која било власт. Сум имала и понуди и можности за политички ангажман, но моето место е на сцената. Со политика се бавам само преку синдикатот за култура, нагласува таа

Веќе пет години е вработена во Драмски театар. Како претседател на Синдикатот за култура на Македонија (СКРМ) гласно говори за лошите услови во кои твори нејзината фела. Пошироката публика ја препознава по детското шоу „5+ Фамилија“ и по ТВ-серијата „Инсајдер“. Сања Арсовска моментално е фокусирана на претставата „Странци“ во режија на Нела Витошевиќ чијашто премиера се очекува во првата половина на мај во нејзината матична куќа.

- После седум години отсуство на сцената на Народниот театар во Штип, ја поставивме претставата „Бог на Масакрот“, исто така во режија на Витошевиќ, претстава која се распродава за десетина часа откако ќе се објави изведбата – информира познатата актерка.

Повеќе прочитајте на Женски магазин, овде

Можеби ќе ве интересира

Oвие две работи се поважни од интелигенцијата за успех на работа

Oвие две работи се поважни од интелигенцијата за успех на работа

(ВИДЕО) Тој е единствен богаташ со само една куќа, но видете каква е

(ВИДЕО) Тој е единствен богаташ со само една куќа, но видете каква е

(ФОТО) Напуштена шеќерана ја претвориле во луксузен хотел

(ФОТО) Напуштена шеќерана ја претвориле во луксузен хотел

(ВИДЕО) Трка на супер-автомобили, супербајк, формула 1 болид, приватен џет и воен ловец - Кој победи?

(ВИДЕО) Трка на супер-автомобили, супербајк, формула 1 болид, приватен џет и воен ловец - Кој победи?

СЕ ИЗНАСЛУШАВ СЕШТО ЗА МЕНЕ, ВРЕМЕТО ЌЕ ЈА ПОКАЖЕ ВИСТИНАТА: Интервју со Зоран Џорлев

СЕ ИЗНАСЛУШАВ СЕШТО ЗА МЕНЕ, ВРЕМЕТО ЌЕ ЈА ПОКАЖЕ ВИСТИНАТА: Интервју со Зоран Џорлев

(ФОТО) Боки, Геро и пола Влада на свадба кај Стефан Богоев

(ФОТО) Боки, Геро и пола Влада на свадба кај Стефан Богоев

ЈАНЕ ЗАКРЕПНУВА ПО ОПЕРАЦИЈАТА ВО ПАРИЗ: Еден ден и јас ќе играм фудбал

ЈАНЕ ЗАКРЕПНУВА ПО ОПЕРАЦИЈАТА ВО ПАРИЗ: Еден ден и јас ќе играм фудбал

Пред огледало со Јована Стојменовиќ: Не сум зависник од салоните за убавина

Пред огледало со Јована Стојменовиќ: Не сум зависник од салоните за убавина

ВИСОКИ ЦЕНИ ВО НИСКА СЕЗОНА: Колку ќе потрошите на грчките плажи?

ВИСОКИ ЦЕНИ ВО НИСКА СЕЗОНА: Колку ќе потрошите на грчките плажи?