16 Декември, 2018
0.3086
    ALK 8197.71    -1.16%     FERS 67900    0%     GRNT 800.16    -2.3%     KMB 5024.07    -0.79%     MPT 46679.54    -1.73%     MTUR 4900    0%     OHB 6517    -0.43%     OILK 6000    0%     OKTA 4350    0%     RMDEN12 97.3    0.31%     RMDEN15 96.8    -0.41%     RMDEN16 97    0%     SBT 1950    8.22%     SOLN 170    0%     STB 1281.65    -0.63%     TEL 299.58    -0.14%     TNB 14180    -0.14%     TTK 1270    -0.78%     ZLRB 6170    311.33%

АКТЕРКАТА САЊА АРСОВСКА: Театарот ни е во коматозна состојба

Објавено во: Стил 16 Април, 2018

И уметноста и уметниците имаат обврска да ја разобличуваат која било власт. Сум имала и понуди и можности за политички ангажман, но моето место е на сцената. Со политика се бавам само преку синдикатот за култура, нагласува таа

Веќе пет години е вработена во Драмски театар. Како претседател на Синдикатот за култура на Македонија (СКРМ) гласно говори за лошите услови во кои твори нејзината фела. Пошироката публика ја препознава по детското шоу „5+ Фамилија“ и по ТВ-серијата „Инсајдер“. Сања Арсовска моментално е фокусирана на претставата „Странци“ во режија на Нела Витошевиќ чијашто премиера се очекува во првата половина на мај во нејзината матична куќа.

- После седум години отсуство на сцената на Народниот театар во Штип, ја поставивме претставата „Бог на Масакрот“, исто така во режија на Витошевиќ, претстава која се распродава за десетина часа откако ќе се објави изведбата – информира познатата актерка.

Повеќе прочитајте на Женски магазин, овде

Можеби ќе ве интересира

DIY: Лесни и едноставни новогодишни честитки!

DIY: Лесни и едноставни новогодишни честитки!

Боба Живојиновиќ дојде од Мајами специјално за концертот на Брена во Скопје

Боба Живојиновиќ дојде од Мајами специјално за концертот на Брена во Скопје

Како Скопјанецот Стојче се богати од билка која ја донеле нашите предци во времето на Александар Македонски

Како Скопјанецот Стојче се богати од билка која ја донеле нашите предци во времето на Александар Македонски

(ВИДЕО) КОГА НАДЕЖТА Е ПОСИЛНА ОД БОЛЕСТА: Ова девојче прави неверојатни цртежи

(ВИДЕО) КОГА НАДЕЖТА Е ПОСИЛНА ОД БОЛЕСТА: Ова девојче прави неверојатни цртежи

(ФОТО) На кого личи Илина: Сара Мејс конечно ја покажа ќерка си

(ФОТО) На кого личи Илина: Сара Мејс конечно ја покажа ќерка си

(ВИДЕО) БОЖИЌНАТА РЕКЛАМА НА ХИТРОУ: Кадифените мечки повторно се тука

(ВИДЕО) БОЖИЌНАТА РЕКЛАМА НА ХИТРОУ: Кадифените мечки повторно се тука

(ФОТО) ИЗБЕГАЈТЕ ОД ДОМА: Градови кои се магични за дочек на Новата година

(ФОТО) ИЗБЕГАЈТЕ ОД ДОМА: Градови кои се магични за дочек на Новата година

Давид од Куманово директно од Фиџи открива како е да се живее таму

Давид од Куманово директно од Фиџи открива како е да се живее таму

(ФОТО) Еве на кого личи пејачката: Ова се мајката и сестрата на Елена Ристеска

(ФОТО) Еве на кого личи пејачката: Ова се мајката и сестрата на Елена Ристеска