26 Октомври, 2020
0.0305

Андреј Жерновски вели дека ќе стори се да се уапси Младен Ефремов, кој убива кучиња со своето куче

Објавено во: Македонија 19 Септември, 2020

Андреј Жерновски, се уште актуелниот заменик-министер за надворешни работи, објави дека ќе стори се што е во негова моќ да се уапси Младен Ефремов, кој ја згрози јавноста откако објави видео од тоа како неговото куче дави и убива друго.

На социјалните мрежи од пред три дена е објавено видео од агресивно куче како убива друго куче и потоа се обидува да го распарчи. Според описот на објавата, сопственикот кучето е извесен Младен Ефремов од Св. Николе и ова видео е извадено од неговата лична збирка видеа на Фејсбук.

„Ќе сторам се’ што е во моја моќ ова .... лице.... да одговара за ваквото злодело !!!
Имаме име и презиме, што значи дека немаме изговор“, објави Жерновски.

Фактор поради сензитивноста на видео-материјалот, истиот нема да го објави.

Можеби ќе ве интересира

Нефи Усеини на операција во Турција

Нефи Усеини на операција во Турција

Д-р. Стојанов за Фактор: Бројките кажуваат дека вирусот е поактивен, поинфективен и посмртоносен

Д-р. Стојанов за Фактор: Бројките кажуваат дека вирусот е поактивен, поинфективен и посмртоносен

Комисија за односи со верските заедници: Куќните слави без гости

Комисија за односи со верските заедници: Куќните слави без гости

ГОЛЕМ БРОЈ БОЛНИ ОД КОВИД МОРА ДА СЕ ХОСПИТАЛИЗИРААТ: Во ГОБ „8 Септември“ и во Ковид-центарот Козле итно да се зголемат болничките капацитети

ГОЛЕМ БРОЈ БОЛНИ ОД КОВИД МОРА ДА СЕ ХОСПИТАЛИЗИРААТ: Во ГОБ „8 Септември“ и во Ковид-центарот Козле итно да се зголемат болничките капацитети

Кичеец примен во затворот во Струга

Кичеец примен во затворот во Струга

НЕ ВИДОВМЕ МОРЕ, А НЕМА НИ ШОПИНГ - грчката граница е сигурно затворена до 8 ноември

НЕ ВИДОВМЕ МОРЕ, А НЕМА НИ ШОПИНГ - грчката граница е сигурно затворена до 8 ноември

Спасовски: Полицијата ќе ги проверува домовите и по допрен глас

Спасовски: Полицијата ќе ги проверува домовите и по допрен глас

НЕ СЕ ИСКЛУЧУВА ПОЛИЦИСКИ ЧАС - состанокот на Комисијата заврши, се чека пресот на Филипче

НЕ СЕ ИСКЛУЧУВА ПОЛИЦИСКИ ЧАС - состанокот на Комисијата заврши, се чека пресот на Филипче

Стомачен вирус, ништо не ти е: Со вакви зборови почнува голготата на Надица која храбро се бори со туморот на мозокот, ниту еден неврохирург не сакал да ја оперира

Стомачен вирус, ништо не ти е: Со вакви зборови почнува голготата на Надица која храбро се бори со туморот на мозокот, ниту еден неврохирург не сакал да ја оперира