21 Март, 2018
0.0636

Андријана Јаневска: Стресот го лекувам со духовна музика

Објавено во: Стил 13 Ноември, 2017

Ја интерпретирам откако паметам за себе. Ми се случило и да останам без глас, од возбуда да не можам да отпеам докрај. Тоа се силни емоции кои тешко се објаснуваат, вели познатата пејачка која за „Женски Магазин“ откри повеќе интересни проекти кои ќе ги промовира во наредниот период

– Како виолинист, свирам на редовниот репертоар на МОБ и денес почнуваме со проби за балетот „Дама со камелии“. Само што завршив и еден проект со М.М.Вили за чијашто песна напишав аранжман за гудачки квартет. Планирано е истата да се презентира со видеозапис во Виена. Пред неколку дена го завршив аранжманот за хор и оркестар за Тревор Денди од Торонто. Сè уште преговараме каде и како ќе се промовира. Снимив и соло виолина за песна на чилеанскиот музичар Родриго Гаљардо и наскоро ќе ја претставам во Македонија–открива таа.

Повеќе прочитајте на Женски магазин, овде

Можеби ќе ве интересира

Љубовницата на Путин и можеби првата дама на Русија го одвлече вниманието на руските избори

Љубовницата на Путин и можеби првата дама на Русија го одвлече вниманието на руските избори

(ВИДЕО) Запрепастувачки навики: Запознајте го парот кој е опседнат со штедење

(ВИДЕО) Запрепастувачки навики: Запознајте го парот кој е опседнат со штедење

Легендарниот Ринго Стар стана витез

Легендарниот Ринго Стар стана витез

ИНТЕРВЈУ- СВЕТА БОГОВА-ЈОВАНОВСКА: Јавно и гласно зборуваме за проблемите во нашиот свет

ИНТЕРВЈУ- СВЕТА БОГОВА-ЈОВАНОВСКА: Јавно и гласно зборуваме за проблемите во нашиот свет

ЈОВАНА ЗУКА: Не постои уметност без бизнис

ЈОВАНА ЗУКА: Не постои уметност без бизнис

Младата балерина Стефанија Гаштарска: Чувството да се игра на сцената на Бољшој е неописливо

Младата балерина Стефанија Гаштарска: Чувството да се игра на сцената на Бољшој е неописливо

Популарната манекенка Цеце Георгиев ќе стане мајка

Популарната манекенка Цеце Георгиев ќе стане мајка

ГИТАРСКИОТ ВИРТУОЗ СТЕФАНОВСКИ ПРИРЕДИ НАСТАН ШТО ЌЕ СЕ ПАМЕТИ: И три концерти од Влатко се малку

ГИТАРСКИОТ ВИРТУОЗ СТЕФАНОВСКИ ПРИРЕДИ НАСТАН ШТО ЌЕ СЕ ПАМЕТИ: И три концерти од Влатко се малку

(ГАЛЕРИЈА) ЕНЕРГИЧЕН НАСТАП НА МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ ВО СКОПЈЕ: Нема да чекаме 15 години за нов концерт

(ГАЛЕРИЈА) ЕНЕРГИЧЕН НАСТАП НА МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ ВО СКОПЈЕ: Нема да чекаме 15 години за нов концерт