04 Декември, 2021
0.0258

Ангел Џамбаски: Македонија без Бугари, оган да ја гори!

Објавено во: Македонија 10 Ноември, 2020

Нова провокација има од бугарскиот европратеник, Ангел Џамбаски. 

Тој поттикна многу коментари со негова објава на Твитер. 

„Македонија без Бугари, оган да ја гори!“, пишува Џамбаски.


Премиерите Зоран Заев и Бoјко Борисов копреседаваа денеска на конференцијата во рамки на Берлинскиот процес која се одржа денеска во Софија. Германската канцеларка Ангела Меркел во видео обраќање им заблагодари за успешниот настан. 

Таа се обрати по Заев и Борисов и рече дека Берлинскиот процес е поврзан и со помирување на недоразбирањата и наследството од минатото. 

Неизвесно е дали Македонија ќе ги почне преговорите со ЕУ. Бугарија се заканува со блокада. Источниот сосед го спори македонскиот јазик, и за народот исто така бара да се признае дека има бугарски корени. 

Можеби ќе ве интересира

ДРУГАР НА НЕЈЗИНОТО ЕКС МОМЧЕ СИЛУВАЛ МЛАДА СКОПЈАНКА: Сама го пријавила во полиција

ДРУГАР НА НЕЈЗИНОТО ЕКС МОМЧЕ СИЛУВАЛ МЛАДА СКОПЈАНКА: Сама го пријавила во полиција

МИНИСТЕРСТВОТО СЕ КОРЕГИРАШЕ: Има повеќе заболени и повеќе смртни случаи во последното деноноќие

МИНИСТЕРСТВОТО СЕ КОРЕГИРАШЕ: Има повеќе заболени и повеќе смртни случаи во последното деноноќие

ТАРАВАРИ УПОРНО ТВРДИ ДЕКА ЗАЕВ НУДЕЛ ПАРИ НА ПРАТЕНИЧКА: Нема да му се извинам

ТАРАВАРИ УПОРНО ТВРДИ ДЕКА ЗАЕВ НУДЕЛ ПАРИ НА ПРАТЕНИЧКА: Нема да му се извинам

ДЕВЕТНАЕСЕТГОДИШНИК ТЕШКО ПОВРЕДЕН: Другар му исто така е во болница, несреќа во Штип

ДЕВЕТНАЕСЕТГОДИШНИК ТЕШКО ПОВРЕДЕН: Другар му исто така е во болница, несреќа во Штип

ЕДНО ДЕТЕ ИЗЛЕГЛО ОД АВТОБУСОТ, СЕ ВРАТИЛО ДА СПАСИ НЕКОЈ И ИЗГОРЕЛО: Градоначалникот Садики со сведоштво за несреќата во Бугарија

ЕДНО ДЕТЕ ИЗЛЕГЛО ОД АВТОБУСОТ, СЕ ВРАТИЛО ДА СПАСИ НЕКОЈ И ИЗГОРЕЛО: Градоначалникот Садики со сведоштво за несреќата во Бугарија

AЛЕКСОВСКИ ОДБИЕН: Наследникот на Заев ќе се бира меѓу Ременски, Ковачевски и Деспотовски

AЛЕКСОВСКИ ОДБИЕН: Наследникот на Заев ќе се бира меѓу Ременски, Ковачевски и Деспотовски

ФИЛИПЧЕ СЕПАК НЕМА ДА БИДЕ МИНИСТЕР: Алтернатива ги добива здравство, администрација и МЕПСО?

ФИЛИПЧЕ СЕПАК НЕМА ДА БИДЕ МИНИСТЕР: Алтернатива ги добива здравство, администрација и МЕПСО?

НОВ КОВИД БИЛАНС: Нови 342 случаи, сите починати се од болница

НОВ КОВИД БИЛАНС: Нови 342 случаи, сите починати се од болница

ТРАОР: Во Виштица погребани родителите и двете близначиња

ТРАОР: Во Виштица погребани родителите и двете близначиња