25 Март, 2019
0.0218

Анѓушев за ВМРО-ДПМНЕ: Мислам дека ја имаат изгубено ориентацијата

Објавено во: Економија 08 Ноември, 2018

Се надевам дека ќе се обезбеди поголемо мнозинство кога ќе дојде до третото гласање, изјави вицепремиерот Кочо Анѓушев вечерва во Само вистина на Канал 5 зборувајќи за странските инвестиции. 

„Мислам дека ја имаат изгубено ориентацијата. Еднаш се залагаат за едно, друг пат за друго“, вели тој. 

Анѓушев кажа дека не знаел дека Северна Македонија ќе биде прифатено од Грците, иако претходно пред да се појави решението на повидок, даде изјава каде го спомна ова име. 

Смета дека придобивките се поголеми, од цената која Македонија ќе ја плати. 

„Никој мене не може да ми забрани да бидам Македонец, никој мене не може да ми забрани да зборувам македонски јазик“, рече Анѓушев. 

Ние не правиме театар од тоа, изјави вицепремиерот Анѓушев зборувајќи за странските инвестиции. 

Тој рече дека има 16 инвестиции досега. Вели дека не треба работите да ги гледаме популистички и да се свртат кон реалната економија. 

Можеби ќе ве интересира

Немаат работници, па вработуваат пензионери

Немаат работници, па вработуваат пензионери

Преценето или реално очекување на министерот Бектеши за сумата на странски инвестиции

Преценето или реално очекување на министерот Бектеши за сумата на странски инвестиции

Царовска бара поддршка од пратениците за Предлог-законот за социјална заштита

Царовска бара поддршка од пратениците за Предлог-законот за социјална заштита

Ќе ги спаси ли пензионерите од сиромаштија: За кој ќе важи социјалната пензија

Ќе ги спаси ли пензионерите од сиромаштија: За кој ќе важи социјалната пензија

Интервју со Георгиев: Потребно е да бидеме подготвени за странските инвестиции

Интервју со Георгиев: Потребно е да бидеме подготвени за странските инвестиции

Јаневски и Додевска: За 400 денари месечно „B-Up“ нуди неограничен простор за бекап на документи

Јаневски и Додевска: За 400 денари месечно „B-Up“ нуди неограничен простор за бекап на документи

Возачите повеќе нема да плаќаат налепници за регистрација

Возачите повеќе нема да плаќаат налепници за регистрација

Аргировски не е премногу среќен за владиниот проект

Аргировски не е премногу среќен за владиниот проект

Градежниците „во лов“ на дозволи додека е укинат Мораториумот

Градежниците „во лов“ на дозволи додека е укинат Мораториумот