16 Јануари, 2019
0.2666
    ALK 8404.21    0.13%     GRNT 835.34    0.55%     KMB 5352.34    -0.67%     MPT 50186.9    -0.59%     MTUR 5100    0%     OHB 6700    0.63%     OKTA 4500    0%     REPL 73000    0.69%     STB 1266.75    0.31%     UNI 2083.05    -0.8%

Анѓушев за ВМРО-ДПМНЕ: Мислам дека ја имаат изгубено ориентацијата

Објавено во: Економија 08 Ноември, 2018

Се надевам дека ќе се обезбеди поголемо мнозинство кога ќе дојде до третото гласање, изјави вицепремиерот Кочо Анѓушев вечерва во Само вистина на Канал 5 зборувајќи за странските инвестиции. 

„Мислам дека ја имаат изгубено ориентацијата. Еднаш се залагаат за едно, друг пат за друго“, вели тој. 

Анѓушев кажа дека не знаел дека Северна Македонија ќе биде прифатено од Грците, иако претходно пред да се појави решението на повидок, даде изјава каде го спомна ова име. 

Смета дека придобивките се поголеми, од цената која Македонија ќе ја плати. 

„Никој мене не може да ми забрани да бидам Македонец, никој мене не може да ми забрани да зборувам македонски јазик“, рече Анѓушев. 

Ние не правиме театар од тоа, изјави вицепремиерот Анѓушев зборувајќи за странските инвестиции. 

Тој рече дека има 16 инвестиции досега. Вели дека не треба работите да ги гледаме популистички и да се свртат кон реалната економија. 

Можеби ќе ве интересира

Германската економија забави, доларот отиде на дното

Германската економија забави, доларот отиде на дното

Огласи за нови функционери изгласани во Собранието

Огласи за нови функционери изгласани во Собранието

На Заев му се брза, Антикорупциска нема повеќе од десет месеци

На Заев му се брза, Антикорупциска нема повеќе од десет месеци

РЕК Битола: Поради помал дефект исклучен Блок 3

РЕК Битола: Поради помал дефект исклучен Блок 3

НЕ Е ИВАНКА ТРАМП: Еве кој е можен кандидат за челната позиција на Светска банка

НЕ Е ИВАНКА ТРАМП: Еве кој е можен кандидат за челната позиција на Светска банка

Денеска ЕУ гласа за конечни заштитни квоти за челик, исходот го чека и Македонија

Денеска ЕУ гласа за конечни заштитни квоти за челик, исходот го чека и Македонија

Македонија топ-дестинација за „Нешнл географик“ по заслуга на Преспанскиот договор

Македонија топ-дестинација за „Нешнл географик“ по заслуга на Преспанскиот договор

Еден човек контролира колку се веродостојни енергетските сертификати на зградите

Еден човек контролира колку се веродостојни енергетските сертификати на зградите

Ќе порасне ли сивата економија: Бектеши „ги откачи“ пазарџиите-пазарите се празнат

Ќе порасне ли сивата економија: Бектеши „ги откачи“ пазарџиите-пазарите се празнат