29 Септември, 2023
0.0329

АНГЛИЧАНКА ПРОПАДНА ВО ПРОВАЛИЈА ДЛАБОКА 8 МЕТРИ, за „селифи“ ќе го изгубеше животот

Објавено во: Балкан 30 Јуни, 2022

Добивај вести на Viber

Туристка од Англија е повредена по пад во провалија длабока 8 метри во внатрешноста на Бар, при обидот да се фотографира. Таа случајно паднала од висина од околу 8 метри обидувајќи се да направи селфи.

Несреќата се случила на Пастровачка гора, на кривината од Вирпазар кон Петровац, јавува „Курир.рс“.

Повредената жена од провалија ја извадиле припадници на Службата за заштита и спасување од Бар, кои соопштија дека висината од која паднала жената била околу осум метри. Екипа на Брза помош на местото на несреќата и укажала лекарска помош, по што повредената жена е пренесена во Клиничкиот центар на Црна Гора.

Службата за заштита и спасување соопшти дека жената имала среќа, бидејќи теренот бил карпест и стрмен, а таа паднала од висина од околу осум метри.

Засега, не е познато колку тешко е повредена Англичанката.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Торнадо во Санторини преврте куќа

(ВИДЕО) Торнадо во Санторини преврте куќа

ТЕНЗИЧНО Е ВО СЕВЕРНО КОСОВО: НАТО испраќа дополнителни сили

ТЕНЗИЧНО Е ВО СЕВЕРНО КОСОВО: НАТО испраќа дополнителни сили

„ЈАС ГО ОРГАНИЗИРАВ НАПАДОТ НА КОСОВО, ЗА ДА СЕ ОХРАБРИ СРПСКИОТ НАРОД“ - Милан Радојчиќ се огласи со признание

„ЈАС ГО ОРГАНИЗИРАВ НАПАДОТ НА КОСОВО, ЗА ДА СЕ ОХРАБРИ СРПСКИОТ НАРОД“ - Милан Радојчиќ се огласи со признание

Претреси во Косово и во зградата во која живеел Милан Радоичиќ: Оклопни возила и специјалци на терен (ВИДЕО)

Претреси во Косово и во зградата во која живеел Милан Радоичиќ: Оклопни возила и специјалци на терен (ВИДЕО)

ИЗМАМЕНИ ВРАБОТЕНИТЕ ВО ДОРМЕО: Останаа без работа, а немаат ни плата, се активираат и синдикатите во Србија

ИЗМАМЕНИ ВРАБОТЕНИТЕ ВО ДОРМЕО: Останаа без работа, а немаат ни плата, се активираат и синдикатите во Србија

Колкави затворски казни ги очекуваат српските напаѓачи од Бањска?

Колкави затворски казни ги очекуваат српските напаѓачи од Бањска?

Вучиќ вели дека кога косовски терористи упаднаа во Диво насеље, ги немаше Рама и ЕУ да проповедаат

Вучиќ вели дека кога косовски терористи упаднаа во Диво насеље, ги немаше Рама и ЕУ да проповедаат

ГРАБЕЖИ, ПРИТИСОК, ТЕРОР, ЗАПЛАШУВАЊЕ, УБИСТВО: Српските медиуми му направија листа на злодела на Курти оваа година

ГРАБЕЖИ, ПРИТИСОК, ТЕРОР, ЗАПЛАШУВАЊЕ, УБИСТВО: Српските медиуми му направија листа на злодела на Курти оваа година

ЗАПАДЕН БАЛКАН МЕЃУ ПОЛИТИКАТА, ЕКОНОМИЈАТА И ЕУ: Отстранувањето на бариерите е заеднички сон на сите земји, но колку е тоа реално?

ЗАПАДЕН БАЛКАН МЕЃУ ПОЛИТИКАТА, ЕКОНОМИЈАТА И ЕУ: Отстранувањето на бариерите е заеднички сон на сите земји, но колку е тоа реално?