16 Мај, 2021
0.0273

Антонио Милошоски: За некои граѓани нема амбулантно возило, но за некои функционери има во секое време

Објавено во: Македонија 18 Април, 2021

Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ денеска реагираше на пристигнувањето на пратеничката од СДСМ, Бисера Костадиновска Стојчевска, со амбулантно возило на собраниската седница.

Облечена во скафандер таа пристигна денеска на собраниска седница како позитивна на Ковид-19 со цел да се направи кворум за да се изгласа за петтиот пакет на економски мерки за помош на граѓаните и компаниите. 

„За некои граѓани нема амбулантно возило кога им треба, нема хеликоптер, но за некои владини функционери има во секое време“, реагираше пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ.

Костадиновска Стојчевска гласаше од кабината за изолација, а претходно рече дека приватно си ја платила услугата на возилото на Итна помош.

Со слична реакција се огласи и лидерот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски.

„Медиумите пишуваа дека човек почина затоа што немало брза помош, а денес за аздисот на власта и пратеничката има.

Крајот брзо ќе им се случи, а ќе има и кривични пријави и одговорност за кршењето на протоколите, законите и Уставот!“, напиша Мицкоски на Фејсбук.Можеби ќе ве интересира

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 17 нови пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 17 нови пациенти

СДСМ на Конгрес бира заменик-претседател и членови на Централниот и Надзорниот одбор

СДСМ на Конгрес бира заменик-претседател и членови на Централниот и Надзорниот одбор

Грците не пропуштаат патници без ПЦР тест или комплетна имунизација

Грците не пропуштаат патници без ПЦР тест или комплетна имунизација

По грешка му ја вбризгале втората доза од „Спутник V“, сега ќе се ревакцинира со првата

По грешка му ја вбризгале втората доза од „Спутник V“, сега ќе се ревакцинира со првата

Под знак прашалник е судбината на 50.000 дивоградби

Под знак прашалник е судбината на 50.000 дивоградби

Во кои градови има најмалку активни случаи на коронавирусот?

Во кои градови има најмалку активни случаи на коронавирусот?

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Стигнаа 100.000 кинески вакцини, бројот на заразени со коронавирусот се намалува

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Стигнаа 100.000 кинески вакцини, бројот на заразени со коронавирусот се намалува

Ректорот Јанкуловски: Препознавам дискриминизација во имунизацијата на професорите по универзитети

Ректорот Јанкуловски: Препознавам дискриминизација во имунизацијата на професорите по универзитети

Во наредните денови ќе имаме потопло време, но со попладневен дожд

Во наредните денови ќе имаме потопло време, но со попладневен дожд