29 Октомври, 2020
0.0402

Апасиев: Број на деца без компјутер колку бројот на долари за ќерката на Димитров

Објавено во: Македонија 20 Септември, 2020

По информацијата на МОН дека бројот на деца во Македонија без ИТ-уред за следење на онлајн настава е 40.000, пратеникот Димитар Апасиев, напиша дека тоа е истиот број со оној на вкупните долари кои како стипендија за студирање во странство ги добила ќерката на актуелниот вицепремиер за евроинтеграции, Никола Димитров.

„Бројот на ДЕЧИЊА без компјутер (40.000) е ист со бројот на ДОЛАРИ (40.000 $) кои оваа држава ги исплати на ќерката на министерот Димитров за да студира у Холандија. Толку е постот.“, напиша лидерот на Левица на Фејсбук.

Министерството за образование објави дека децата кои нема да имаат можност за онлајн настава, ќе може директно да го следат наставникот во училницата, да добива писмени материјали и да ги следи видеата од предавањата на националната телевизија.


Можеби ќе ве интересира

Ковачев: Кога ќе бидат подготвени да ги надминат фалсификатите од Титова Југославија, преговорите ќе започнат

Ковачев: Кога ќе бидат подготвени да ги надминат фалсификатите од Титова Југославија, преговорите ќе започнат

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Стапуваат на сила нови мерки, денес 862 заразени

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Стапуваат на сила нови мерки, денес 862 заразени

Меѓу починатите денес е и 35 годишен пациент

Меѓу починатите денес е и 35 годишен пациент

КОВИД - 19: Нови 862 заразени и 14 починати

КОВИД - 19: Нови 862 заразени и 14 починати

Поднесена е кривична против Димова, Златковски и двајца соработници од Агенцијата

Поднесена е кривична против Димова, Златковски и двајца соработници од Агенцијата

Борко Ристовски за изборот на Димевски: Ова е брука

Борко Ристовски за изборот на Димевски: Ова е брука

НЕМА ПОТРЕБА ОД ВОНРЕДНА СОСТОЈБА: Пендаровски, Заев и Филипче децидни дека мерките се доволни

НЕМА ПОТРЕБА ОД ВОНРЕДНА СОСТОЈБА: Пендаровски, Заев и Филипче децидни дека мерките се доволни

Бриселски Политико објави каков компромис очекува Бугарија

Бриселски Политико објави каков компромис очекува Бугарија

Голема мобилизација на клиниките: Пациенти со ковид ќе се хоспитализираат и на Неврологија и на Кожна клиника

Голема мобилизација на клиниките: Пациенти со ковид ќе се хоспитализираат и на Неврологија и на Кожна клиника