29 Март, 2023
0.0287

Апасиев: Колку треба да не те бива за преговарање (од нула до Таче) со 44 пратеника да „избоксуваш“ да имаш едвај 11 членови на Влада

Објавено во: Македонија 01 Февруари, 2023

Добивај вести на Viber

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев на социјалните мрежи коментира дека власта предводена од СДСМ не ја бива за преговарање. 

Тој зборува за распоредот на сили во владината коалиција. 

Колку треба да НЕ ТЕ БИВА за преговарање (од нула до Таче) за со 44 пратеника да „избоксуваш“ да имаш едвај 11 членови на Влада (од вкупно 21) - а партиите на албанското малцинство, со 28 пратеника, да имаат 10 членови на Влада!? p.s. Е овие истиве, во наше име, преговараат со Бугарија и со ЕУ!“, пишува Апасиев. 


Тој истите ги нарече губитници. 

Можеби ќе ве интересира

Се огласи Вело Марковски: На мало и недоволно дехидрирано дете не му се дава инфузија одеднаш

Се огласи Вело Марковски: На мало и недоволно дехидрирано дете не му се дава инфузија одеднаш

Утре ќе се гласа за предлогот Владата времено да ја превземе Универзална сала

Утре ќе се гласа за предлогот Владата времено да ја превземе Универзална сала

(ВИДЕО) Битолчани масовно, започна протестот за смртта на Јана

(ВИДЕО) Битолчани масовно, започна протестот за смртта на Јана

Училиште во Мала Речица исклучено поради неплатени сметки за струја

Училиште во Мала Речица исклучено поради неплатени сметки за струја

Кривична пријава за одгледувач на канабис за медицински цели од Гевгелија

Кривична пријава за одгледувач на канабис за медицински цели од Гевгелија

Владата со нов Закон за Академија за судии и јавни обвинители

Владата со нов Закон за Академија за судии и јавни обвинители

Битолското обвинителство повикува лица на разговор, се чекаат извештаите за смртта на Јана

Битолското обвинителство повикува лица на разговор, се чекаат извештаите за смртта на Јана

Синот на Талат Џафери стана обвинител со диплома

Синот на Талат Џафери стана обвинител со диплома

Седница на Влада: Секој полицаец со поголема плата за 3.000 денари

Седница на Влада: Секој полицаец со поголема плата за 3.000 денари