31 Март, 2020
0.0272

АРСИМ ЗЕКОЛИ: Mлади, селете се, бегајте!

Објавено во: Македонија 16 Февруари, 2020

Aналитичарот Арсим Зеколи пишува дека Законот ќе помине, мислејќи на Законот за јавно обвинителство и порачува дека овде нема иднина на младите. 

„Кримосите од 3-те партии ќе слават, заштитени од Брнс, Жбогар, Геловеј“- напиша на Твитер Зеколи.

Токму поради тоа, тој испрати и порака на младите: Бегајте, селете се!


Во Собранието денеска ќе се гласа за Законот за ЈО, по што Собранието треба да се распушти. На 12 април во земјава треба да се одржат избори. 

Можеби ќе ве интересира

Рама за МТВ2: Со Италија сме тесно поврзани, со Македонија нема да има размена на доктори

Рама за МТВ2: Со Италија сме тесно поврзани, со Македонија нема да има размена на доктори

Владата бара да се ослободат од работа лицата со попреченост, слепите лица и инвалидите

Владата бара да се ослободат од работа лицата со попреченост, слепите лица и инвалидите

Кина со парична помош на сметката на Министерството за здравство

Кина со парична помош на сметката на Министерството за здравство

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Maкедонското знаме подигнато во Брисел, стигнаа првите честитки

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Maкедонското знаме подигнато во Брисел, стигнаа првите честитки

Ако има потреба ученичките и студентските домови ќе се користат за карантин

Ако има потреба ученичките и студентските домови ќе се користат за карантин

Свикан Совет за безбедност: Гувернерката и министри кај Пендаровски

Свикан Совет за безбедност: Гувернерката и министри кај Пендаровски

Филипче кажа кога се очекува пикот на заразата со коронавирусот

Филипче кажа кога се очекува пикот на заразата со коронавирусот

(ФОТО) Се мести полската болница во Скопје

(ФОТО) Се мести полската болница во Скопје

Ќе одговара лице кое не ја почитувало самоизолацијата

Ќе одговара лице кое не ја почитувало самоизолацијата